Trwa ładowanie...
d2atxgu

Rocket League

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Rozket League to nietypowa gra sportowa, w której uprawiamy specyficzną odmianę piłki nożnej, jeżdżąc po murawie małymi samochodzikami z napędem rakietowym. Za przeciwnika mamy komputer albo innych graczy. Rocket League to już druga gra z serii, kontynuująca rozgrywkę z Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars. Twórcy zadbali o modyfikacje rozgrywki, dzięki którym znacznie poprawiła się jej fizyka i dynamika, a także oprawa graficzna Rocket League.

Rocket League – mechanika gry

Zasady gry w Rocket League są proste i przypominaja nieco klasyczną piłkę nożną. Na boisku spotykają się dwie drużyny złożone z maksymalnie 4 graczy, a ich zadaniem jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika za pomocą małego pojazdu z napędem rakietowym. Samochody w Rocket League zostały specjalnie podrasowane. Są wyposażone np. w dopalacze pozwalające na szybsze przemierzanie boiska i uderzanie piłki z większą mocą. Rozgrywkę w Rocket League urozmaicają także akrobacje, za pomocą których możemy w efektowny sposób „okiwać” przeciwnika. Faul w Rocket League odbywa się natomiast przez staranowanie pojazdu przeciwnej drużyny.

Rocket League – tryby gry

Tryb podstawowy w Rocket League sprowadza się do rozgrywania meczy na nietypowych boiskach przypominających klatki. Samochody poszczególnych zawodników różnią się od siebie głównie wyglądem. W Rocket League nie ma klas ani poziomów różnicujących, które znamy ze standardowych rozgrywek multiplayer. Można natomiast dostosowywać kształt, kolor i styl pojazdu za pomocą wielu gadżetów. Niestety tunig w Rocket League nie wpływa na zmianę parametrów i osiągów samochodziku. Pozwala jedynie na wyróżnienie go na tle innych.

Rozgrywka dla pojedynczego gracza w Rocket League polega na rywalizacji z komputerową sztuczną inteligencją. Możemy też brać udział w treningach albo rozpocząć tryb mistrzostw. Wraz z kolejnymi zwycięstwami odblokowujemy nowe pojazdy i elementy wyposażenia. Jednak to, co w Rocket League najfajniejsze, to tryb multiplayer.

Twórcy Rocket League dali graczom możliwość zmagań online za pomocą dodatkowych serwerów albo na podzielonym ekranie. Mając za przeciwnika prawdziwego gracza, możemy organizować mecze towarzyskie albo rankigowe. Warto też skorzystać z modyfikatorów do Rocket League np. symulator zmniejszonej grawitacji, dzięki któremu po boisku poruszamy się jak po księżycu.

d2atxgu
Rocket League
Wydawca

Psyonix

Kategoria wiekowa

3

Data premiery (Świat)

07.07.2015

Tryby gry

single/multiplayer

Platformy

PC, PS4, XONE Switch

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania sprzętowe dla gry Rozket League:

  • Quad Core 2.0 GHz,
  • 4 GB RAM,
  • karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 lub lepsza,
  • 2 GB HDD,
  • Windows Vista(SP2)/7/8
Oficjalna strona www

http://rocketleague.psyonix.com/

d2atxgu
d2atxgu
d2atxgu
Więcej tematów
d2atxgu