Trwa ładowanie...
d3wnt8w

Gry wyścigowe

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Gry wyścigowe to jeden z najpopularniejszych gatunków gier. Potocznie są nazywane wyścigówkami lub ścigałkami. Zabawa polega na ściganiu się z przeciwnikami lub z osobą siedzącą obok sterowanymi pojazdami. Celem gracza jest zdobycie jak najwyższego miejsca lub pokonanie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie. Gracz może także stanąć w szranki z komputerowym graczem na różnych poziomach trudności. Najpopularniejszymi grami wyścigowymi są Need for Speed, Burnout, Gran Turismo, Forza Motorsport, Test Drive, The Crew czy MotoGP 15.

Gry wyścigowe typu simracing

Odmianą gier wyścigowych jest simracing. Jest to symulacja jazdy wyścigowej starająca się możliwie jak najlepiej odtworzyć warunki, w jakich odbywają się prawdziwe wyścigi. Simracing kładzie nacisk przede wszystkim na realizm w prowadzeniu auta i zasadach rozgrywek. Dokładnie odzwierciedla on zjawiska fizyczne takie jak przyczepność opon, pracujące zawieszenie, zużycie paliwa czy opon, zmieniające się warunki pogodowe.

Simracing wiernie oddaje zachowanie samochodów oraz techniki ich prowadzenia. Istotnym warunkiem gry z cyklu simracing jest odpowiednia ilość prawdziwych kierowców w wyścigu, bowiem ważne jest uczucie rywalizacji. Dlatego najczęściej organizowane są one online. Im lepiej zorganizowane wyścigi, tym większe emocje. Najpopularniejszymi symulatorami wyścigów są Grand Prix Legends, Grand Prix 4, F1 Challenge 99-02, GT Legends, Race 07, Live for speed czy iRacing.

d3wnt8w

gry sportowe

d3wnt8w
d3wnt8w
d3wnt8w
Więcej tematów
d3wnt8w