Trwa ładowanie...
dusid4e

Half-Life: Alyx uruchomione bez VR. Valve miało rację, moderzy szybko uporali się z kodem

Już świeżo po premierze Half-Life: Alyx, jeden z projektantów gry z Valve twierdził, że zapewne wkrótce społeczność stworzy mody pozwalające na zabawę bez zestawów VR. Nie trzeba było długo czekać. Pierwszy nieoficjalny mod już jest.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premiera Half-Life: Alyx coraz bliżej. Twórcy odpowiedzieli na wiele pytań fanów na Reddit
Premiera Half-Life: Alyx coraz bliżej. Twórcy odpowiedzieli na wiele pytań fanów na Reddit (Youtube.com)
dusid4e

Robin Walker pracujący nad spin-offem Half-Life miał rację i jego słowa ziściły się w kilka dni po premierze. Efekt nie jest idealny, posiada wiele niedoróbek. Ale to już dobra podstawa do późniejszych prac.

Pewnie w relatywnie krótkim czasie zdolni fani Half-Lifa poprawią pierwotną koncepcję modyfikacji lub napiszą kolejną od podstaw i przeniosą we w pełni grywalnej formie Half-Life: Alyx z gogli VR do tradycyjnego świata monitora, myszki i klawiatury.

dusid4e

Wiele pracy przed społecznością

Na razie mod to bardziej pokaz możliwości niż realne oddanie rozgrywki w ręce entuzjastów bez hedsetów VR złaknionych Alyx. Śledząc źródła, można spostrzec, że pierwotnie mod został wykonany przez Dylana Manna, ale później autor z kanału Unreal Academy dodał od siebie nieco więcej pracy i także zaczął doskonalić rozwiązanie.

Niestety są problemy z poruszaniem się, brakiem normalnego widoku broni czy częścią obiektów, które nie są interaktywne. Ciekawe ile czasu przyjdzie nam czekać, aby dostać w pełni dopracowany sposób na rozgrywkę bez VR. W opisie filmu Unreal Academy na YouTube można zaznajomić się z opisem działania moda i zobaczyć linki do pobrania niezbędnych plików.

dusid4e

Podziel się opinią

Share

dusid4e

dusid4e