Trwa ładowanie...

Half-Life: Alyx uruchomione bez VR. Valve miało rację, moderzy szybko uporali się z kodem

Już świeżo po premierze Half-Life: Alyx, jeden z projektantów gry z Valve twierdził, że zapewne wkrótce społeczność stworzy mody pozwalające na zabawę bez zestawów VR. Nie trzeba było długo czekać. Pierwszy nieoficjalny mod już jest.

Half-Life: Alyx uruchomione bez VR. Valve miało rację, moderzy szybko uporali się z kodemŹródło: Youtube.com
d2jjegn

Robin Walker pracujący nad spin-offem Half-Life miał rację i jego słowa ziściły się w kilka dni po premierze. Efekt nie jest idealny, posiada wiele niedoróbek. Ale to już dobra podstawa do późniejszych prac.

Pewnie w relatywnie krótkim czasie zdolni fani Half-Lifa poprawią pierwotną koncepcję modyfikacji lub napiszą kolejną od podstaw i przeniosą we w pełni grywalnej formie Half-Life: Alyx z gogli VR do tradycyjnego świata monitora, myszki i klawiatury.

d2jjegn

Wiele pracy przed społecznością

Na razie mod to bardziej pokaz możliwości niż realne oddanie rozgrywki w ręce entuzjastów bez hedsetów VR złaknionych Alyx. Śledząc źródła, można spostrzec, że pierwotnie mod został wykonany przez Dylana Manna, ale później autor z kanału Unreal Academy dodał od siebie nieco więcej pracy i także zaczął doskonalić rozwiązanie.

Niestety są problemy z poruszaniem się, brakiem normalnego widoku broni czy częścią obiektów, które nie są interaktywne. Ciekawe ile czasu przyjdzie nam czekać, aby dostać w pełni dopracowany sposób na rozgrywkę bez VR. W opisie filmu Unreal Academy na YouTube można zaznajomić się z opisem działania moda i zobaczyć linki do pobrania niezbędnych plików.

d2jjegn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jjegn
Więcej tematów