Trwa ładowanie...
ycipk-4blsp0

Half-Life: Alyx już oficjalnie. To nie Half Life 3, ale Valve znowu może dokonać przełomu

Skoro mleko się rozlało, to nie ma sensu robić z tego tajemnicy. Valve zareagował na plotki o Half-Life: Alyx i oficjalnie potwierdził grę. Zbyt wiele nie ujawniono, ale coś już wiemy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Half-Life" powraca, ale w zaskakującej odsłonie
"Half-Life" powraca, ale w zaskakującej odsłonie (Materiały prasowe)
ycipk-4blsp0

Były plotki, jest zapowiedź. Ekipa Valve zapowiedziała "Half-Life: Alyx". Chociaż do pełnego ujawnienia dojdzie w czwartek, to w krótkim komunikacie udało się twórcom zamieścić ważne szczegóły.

Chodzi o logo Steam VR i hasło "flagowy tytuł VR". Wygląda więc na to, że nowa gra z serii "Half-Life" wykorzystywać będzie wirtualną rzeczywistością. Pytanie, czy będzie to tytuł, w który zagramy wyłącznie w goglach na głowie, czy Valve szykuje też wersję "normalną".

ycipk-4blsp0

Zobacz też: "Najlepsze cechy PC i konsoli w jednym". Google Stadia chwalona przez deweloperów

"Half-Life: Alyx" może być przełomową grą dla technologii VR. Wirtualna rzeczywistość zachwyca, ale nadal nie pojawił się głośny tytuł, który przyciągnąłby do niej niezdecydowanych. Można nawet odnieść wrażenie, że ostatnio o VR było cicho, jakby każdy wycofywał się z tego rozwiązania. Wyjątkiem jest Facebook. I, jak się właśnie okazuje, Valve.

Dla niektórych "Half-Life" w VR to zapewne rozczarowanie. W końcu po genialnym "Half-Life 2" wszyscy czekali na "Half-Life 3". Valve eksperymentuje z ukochaną przez miliony marką. Ciekawy jestem efektu.

ycipk-4blsp0

Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji "Half-Life: Alyx" ma ukazać się w marcu 2020 roku. Zaskakująco szybko? Niby tak, bo od oficjalnego ujawnienia do premiery minie raptem kilka miesięcy. Trzeba jednak pamiętać, że gra zapewne powstaje od długiego czasu, więc nie trzeba obawiać się, że będzie to typowa zapchajdziura. Taka polityka Valve.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4blsp0

ycipk-4blsp0
ycipk-4blsp0