Trwa ładowanie...
d374y0o

GTA VI znacznie kosztowniejsze niż V. Dostanie miliony z brytyjskiego rządowego funduszu

Rockstar Games i wiele innych firm tworzących gry może liczyć na wsparcie rządowe, jeśli spełnią pewne warunki wymagane od przedsiębiorstw zajmujących się grami. Studio może liczyć na wiele milionów funtów na wciąż nieujawniony projekt.
Share
Rockstar Games z brytyjskim dofinansowaniem. To najpewniej fundusze na GTA VI
Rockstar Games z brytyjskim dofinansowaniem. To najpewniej fundusze na GTA VIŹródło: Materiały prasowe
d374y0o

Aby zakwalifikować się do pomocy z Video Game Tax Relief (VGTR), trzeba mieć w fazie rozwoju grę, która zdobędzie chociaż połowę z 31 wypunktowanych wymogów. Widać nowy tajemniczy projekt, którym jest najpewniej GTA VI, na tyle dobrze wypadł, że Rockstar Games ponownie dostanie dofinansowanie, które ostatnio otrzymało przy okazji prac nad GTA V.

Jak można przeczytać na portalu VG247 - następny projekt studia Rockstar Games "będzie kosztować znacznie więcej niż 137 milionów dolarów wydanych na GTA V." Zapowiada się największa gra Rockstara w historii.

Rockstar Games tworzy ponad 1000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii

Na co pójdą otrzymane środki? Rockstar w swoim oświadczeniu twierdzi, że dzięki rządowej pomocy zapewnia ponad 1000 nowych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii. Niekoniecznie wszystkie muszą odnosić się do samego GTA VI, ale i tak jest to ogromna lcizba potencjalnych nowych specjalistów. Firma zatrudnia swoich pracowników w Londynie, Lincoln, Yorshire i na terenie Szkocji.

d374y0o

Krajowe Stowarzyszenie Branży Gier dodaje, że fundusz wspiera prawie jedną trzecią krajowej siły roboczej zajmującej się tworzeniem gier. Choć trzeba przyznać, że Rockstar na pewno jest całkiem znaczącą częścią. W końcu to firma pracująca nad wielkimi projektami, więc nie zatrudnia niewielkiego zespołu.

Pomoc branży gier opłaca się. To dobra inwestycja dla gospodarki

Jak przekazano w oświadczeniu - _"Ulga podatkowa na gry wideo (VGTR) to wybiegająca w przyszłość polityka, która pokazuje, że Wielka Brytania rozumie znaczenie gier jako wiodącej branży kreatywnej. Wiemy, że VGTR zapewnia doskonały zwrot z inwestycji." _Dzięki niemu późniejsze wpływy do gospodarki rekompensują czterokrotnie inwestycje.

Czy to kolejne potwierdzenie GTA VI? Niekoniecznie, ale mocna poszlaka. Raczej wątpliwe, aby Rockstar Games pracował nad innym tak dużym projektem, który nie okazał by się grą GTA VI. Bardzo możliwe, że już wkrótce firma oficjalnie ogłosi to, na co czekają wszyscy fani i zamiast poszlak i plotek będziemy mówić oficjalnie o następcy GTA V.

d374y0o

Podziel się opinią

Share
d374y0o
d374y0o
Więcej tematów