Trwa ładowanie...
esport
Barnaba Siegel
20-04-2017 10:06

Gry komputerowe jako oficjalna dyscyplina na igrzyskach w Azji

W 2022 roku na Igrzyskach Azjatyckich w Chinach gry komputerowe będą pełnoprawną dyscypliną, obok wszystkich sportowych zajęć, które znamy od lat. To wielka, ale też spodziewana od dawna zmiana.

Gry komputerowe jako oficjalna dyscyplina na igrzyskach w AzjiŹródło: PAP/EPA
d241563
d241563

Asian Games, czyli Igrzyska Azjatyckie, to największe sportowe wydarzenie na tym kontynencie. O złoty medal rywalizują piłkarze, szermierze, pływacy, bokserzy czy karatecy. Od 2022 roku do listy sportowców dołączą też... gracze. Warto dodać, że wiele sieciowych gier komputerowych cieszy się szaloną popularnością w Azji Wschodniej. Najbardziej spektakularna była wieloletnia popularność "StarCrafta" w Korei Południowej. Turnieje rozgrywano na pełnych stadionach, a gra doczekała się swoich programów w telewizji.

Jakie e-sportowe turnieje zobaczą azjatyccy widzowie na igrzyskach? W oficjalnym komunikacie pada nazwa "FIFA 17" oraz terminy MOBA (gry typu "League of Legends" czy "Heroes of the Storm") i RTA (Real Time Attack). Najbardziej intrygująca jest ta ostatnia pozycja, odnosząca się do tak zwanych "speedrunów", czyli przechodzenia gier na czas.

To kiedy "Counter-Strike" i "World of Tanks" na światowych Igrzyskach Olimpijskich?

d241563
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d241563
Więcej tematów