eSport
20-04-2017 (10:06)

Gry komputerowe jako oficjalna dyscyplina na igrzyskach w Azji

W 2022 roku na Igrzyskach Azjatyckich w Chinach gry komputerowe będą pełnoprawną dyscypliną, obok wszystkich sportowych zajęć, które znamy od lat. To wielka, ale też spodziewana od dawna zmiana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gry komputerowe jako oficjalna dyscyplina na igrzyskach w Azji
(PAP/EPA)

Asian Games, czyli Igrzyska Azjatyckie, to największe sportowe wydarzenie na tym kontynencie. O złoty medal rywalizują piłkarze, szermierze, pływacy, bokserzy czy karatecy. Od 2022 roku do listy sportowców dołączą też... gracze. Warto dodać, że wiele sieciowych gier komputerowych cieszy się szaloną popularnością w Azji Wschodniej. Najbardziej spektakularna była wieloletnia popularność "StarCrafta" w Korei Południowej. Turnieje rozgrywano na pełnych stadionach, a gra doczekała się swoich programów w telewizji.

Jakie e-sportowe turnieje zobaczą azjatyccy widzowie na igrzyskach? W oficjalnym komunikacie pada nazwa "FIFA 17" oraz terminy MOBA (gry typu "League of Legends" czy "Heroes of the Storm") i RTA (Real Time Attack). Najbardziej intrygująca jest ta ostatnia pozycja, odnosząca się do tak zwanych "speedrunów", czyli przechodzenia gier na czas.

To kiedy "Counter-Strike" i "World of Tanks" na światowych Igrzyskach Olimpijskich?

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.