Trwa ładowanie...

Gry i edukacja? "Assassin's Creed Origins" posunie się dalej niż poprzednicy

Ta seria od zawsze robiła wrażenie podejściem do historii. Gry z serii "Assassin's Creed" wypełniały ślicznie odwzorowane miasta z ubiegłych stuleci oraz mnóstwo historycznych ciekawostek. Teraz Ubisoft ma nowy pomysł na to, aby nauczyć nas tego, czego nie zdołali nauczyciele historii w szkole.

Gry i edukacja? "Assassin's Creed Origins" posunie się dalej niż poprzednicyŹródło: Ubisoft
d1neqgl
d1neqgl

W "Assassin's Creed Origins" wcielimy się w postać Bayeka, egipskiego nomady, który przemierza miasta i pustynie, aby walczyć z niegodziwością i pomagać biednym. To tak w skrócie. A teraz wyobraźcie sobie tą samą grę, tylko bez fabularnych misji i sekundy walki. Co nam zostaje? Tryb edukacyjny.

Ten intrygujący, acz trochę dziwaczny pomysł, pozostawi nam swobodną eksplorację wszystkich lokacji oraz poznawanie kolejnych historycznych ciekawostek. Idea wydaje się jednak sensowna. Przemierzając ulice Florencji w "Assassin's Creed II" wybałuszałem oczy na widok kolejnych kamienic czy kościołów, starałem się chłonąć wszelkie ciekawostki. Te dyskretnie pojawiały się za każdym razem, gdy dotarliśmy do istotnego placu lub budowli.

Ale w grze, jak to w grze, w którymś momencie akcja bierze górę. Chcę mknąć za kolejnymi misjami i poznać całą fabułę, więc naturalnie tracę ochotę na przerywanie sobie płynności rozgrywki wtrętami ze świata zabytków. A później, gdy dotrę do finału, już nie mam ochoty na przeglądanie wszystkich zapisanych przez grę ciekawostek i notek. Bo czytanie ich było fajne tylko wtedy, gdy widziałem przed oczami wirtualny obiekt.

Ubisoft
Źródło: Ubisoft

Słowem - po skończeniu "Origins", zamiast powtarząc całą rozgrywkę raz jeszcze, wskoczymy w świat bez barier i na spokojnie odczytamy wszystki przygotowane przez twórców informacje. Ale to nie wszystko. W trybie edukacyjnym zobaczymy także całe, wirtualne wycieczki przygotowane we współpracy z egiptologami.

Być może jesteśmy też świadkami narodzin nowego trendu. Niedawna premiera gry "Cuphead" pokazała, że wiele osób nie lubi trudnych gier. A może tryb edukacyjny przypadnie też do gustu rodzicom, którzy nie chcą dawać pociesze gry pełnej brutalnych scen walki?

d1neqgl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1neqgl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj