Trwa ładowanie...

Gracz kupił postać w MMO za 1,4 miliona dolarów. Kolega postanowił ją sprzedać... za grosze

Oczywiście - już były kolega. Osoba, która próbowała dorobić się na nie swoim bohaterze z "Justice Online" poniesie konsekwencje nie tylko w postaci straty przyjaciela. Ten błąd będzie kosztować o wiele więcej.

Gracz kupił postać w MMO za 1,4 miliona dolarów. Kolega postanowił ją sprzedać... za groszeŹródło: YouTube
d2bsiy4
d2bsiy4

Historia gracza z Chin zostałą opisana w serwisie South China Morning Post. Mężczyzna na swoją postać w grze MMO "Justice Online" przeznaczył w sumie 1,4 mln dol. Majątek wydany na cyfrowe dodatki i umiejętności nie sprawił jednak, że gracz stał się osobną nieufną. Wręcz przeciwnie - nie widział przeszkód w tym, by udostępnić znajomemu swojego wirtualnego herosa.

Prośba nie powinna dziwić - też chciałbym wiedzieć, jak to jest grać postacią, która kosztowała więcej niż niejedno luksusowe auto czy posiadłość. Sęk w tym, że nie o ciekawość tutaj chodziło. "Kolega" postanowił sprzedać postać wartą miliony.

Wycenił ją promocyjnie - chciał za bohatera jedynie nieco ponad 55 tys. dol. Niestety, doszło do pomyłki i postać sprzedano za równowartość… 552 dol.

Zobacz też: "Najlepsze cechy PC i konsoli w jednym". Google Stadia chwalona przez deweloperów

Gdy właściciel majątku, to jest postaci z gry MMO, dowiedział się o całym przekręcie, natychmiast pozwał kolegę oraz NetEase - twórców "Justice Online". Na szczęście sąd stanął po jego stronie. Transakcję anulowano, postać wróciła do prawowitego właściciela, a nieudolny handlarz musi zapłacić niedoszłemu kupcowi prawie 13 tys. rekompensaty za to, że do zakupu nie doszło.

Fascynujący świat MMO. Jedni wydają miliony na cyfrowe zakupy, drudzy zarabiają tysiące na czyjejś pomyłce i zachłanności. Na szczęście w tym przypadku cała historia ma szczęśliwe zakończenie. A że koledzy będą teraz wrogami? Cóż, lepiej nie mieć kontaktu z takimi "przyjaciółmi"!

d2bsiy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bsiy4
Więcej tematów