Trwa ładowanie...
d2rcf6s

"Gra o tron", "Walking Dead" i inne świetne przygodówki w nowym Humble Bundle

Klimat oryginału, świetne historie, głosy znanych z TV aktorów. Do tego pełne emocji podejmowanie wyborów, które mają wpływ na rozwój fabuły. To powody, dla których warto, a nawet trzeba wypróbować interaktywne gry przygodowe od Telltale Games.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Gra o tron", "Walking Dead" i inne świetne przygodówki w nowym Humble Bundle
(Telltale Games)
d2rcf6s

W nowej, promocyjnej paczce gier na stronie Humble Bundle znajdziecie bogaty zestaw gier przygodowych. Kiedyś nie byłem fanem tego gatunku. Śmieszyły mnie absurdalne żarty, ale chodzenie po dwuwymiarowych przestrzeniach, szukanie drobnych przedmiotów i łączenie ich ze sobą w niedorzeczny sposób nie było dla mnie. Gry od Telltale Games to zupełnie inna liga.

Rozmowy, nie akcja

Pierwszy raz zetknąłem się z grami studia Telltale w 2012 roku, kiedy ukazało się "Walking Dead". Popularny był wtedy serial o takim samym tytule, ale do filmów o zombie nigdy mnie nie ciągnęło. Gdy o grze zrobiło się głośno, chciałem sprawdzić, czemu. I już po kwadransie zrozumiałem, że to coś wyjątkowego. Prostymi środkami zostałem totalnie wciągnięty w historię.

   Telltale Games
(Telltale Games)

Jednocześnie "Walking Dead" nie było grą akcji stawiającą na intensywność doznań, bieganie, strzelanie, skakanie, graficzne fajerwerki. Jak w klasycznych przygodówkach poruszaliśmy się po określonej powierzchni, szperaliśmy w poszukiwaniu przedmiotów. Ale przede wszystkim rozmawialiśmy. Rozmowa, słuchanie cudzych opinii, żali, rad, a w końcu podejmowanie decyzji (nieraz w tragicznych sytuacjach) umieszczone zostały na pierwszym planie. Ucieczka przed zarazą zombie i walką z ożywieńcami stała się tylko tłem.

d2rcf6s

Dzięki tej grze Telltale znalazło klucz, który pozwolił firmie na podejmowanie kolejnych, bardzo udanych adaptacji seriali, gier czy komiksów. Zamiast odtwarzać wydarzenia, twórcy pisali całkiem nowe scenariusze, ale mocno oparte na oryginalnym uniwersum. W ten sposób powstało m.in. komiksowe "The Wolf Among Us", growe "Tales from the Borderlands", filmowe "Guardians of the Galaxy: The Telltale Series". A w grudniu 2014 roku pojawiło się także "Game of Thrones".

"Winter is coming"

Znacie główne strony konfliktu z serialu? W książce George'a R. R. Martina jest ich znacznie więcej. Autorzy gry "Game of Thrones" postanowili skorzystać z tych pomniejszych wątków, aby nie mieszać się do telewizyjnej fabuły, tylko z nią współgrać.

   Telltale Games
(Telltale Games)

Poznajcie Forresterów władających krainą Ironrath. Dumny to ród, ale mały i uzależniony od potężniejszych sojuszników. W grze wcielamy się aż w piątkę przedstawicieli tej rodziny, którzy muszą robić dokładnie to, co serialowi bohaterowie - zapewnieć przetrwanie zarówno swojej familii, jak i sobie samym. Tu jeszcze ważniejsze jest słowo i nawiązywane relacje, a efekty naszej postawy poznamy nieraz dopiero po kilku godzinach. Albo w kolejnych sezonach gry.

d2rcf6s

Tym, co przyciąga do interaktywnej "Gry o tron", jest z pewnością obecność wirtualnych wersji głównych bohaterów serialu z głosami podkładanymi przez aktorów z filmu. Na nasze losy wpływ będzie miała Cersei Lannister, Jon Snow, Daenerys Targaryen, Margaery Tyrell, Tyrion Lannister oraz Ramsay Snow.

Pakiet od Humble Bundle

   Humble Bundle
(Humble Bundle)

Humble Bundle to najbardziej rozpoznawalna akcja sprzedaży całych pakietów gier, pogrupowanych kluczem gatunku lub portfolio wydawcy. W najnowszej odsłonie kupimy gry właśnie od Telltale Games. Za 1 dolara (3,9 zł) dostaniemy aż 9 gier, w tym dwie z kultowej serii "Sam & Max" oraz pierwszy sezon wspomnianego wcześniej "Walking Dead".

d2rcf6s

Płacąc kwotę 8,61 dolara (ok. 34 złotych), do wcześniejszych dochodzi właśnie "Game of Thrones", dwie kolejne gry z serii "The Walking Dead" oraz "Tales from the Borderlands". Płacąc powyżej 15 dolarów (ok. 59 zł), zgarniamy wszystko plus gry "Batman - The Telltale Series" oraz "Minecraft: Story Mode" wraz z kuponem na dodatkowe epizody.

Wszystko dostaniemy, wchodząc na stronę www.humblebundle.com.

d2rcf6s

Podziel się opinią

Share
d2rcf6s
d2rcf6s
Więcej tematów