Trwa ładowanie...

Gothic Remake już oficjalnie! THQ Nordic potwierdza, że projekt wyjdzie. Ale nie w 2020

Oto wiadomość, na którą czekano od lat. Fani Gothika, a są ich w Polsce tysiące, dostaną remake "jedynki". Po sukcesie grywalnego dema "Gothic Playable Teaser" na Steamie THQ Nordic potwierdza: pełna produkcja będzie.

Gothic Remake już oficjalnie! THQ Nordic potwierdza, że projekt wyjdzie. Ale nie w 2020Źródło: Materiały prasowe
d1l1ntm
d1l1ntm

Mało jest takich fenomenów jak "Gothic". Wydana w 2001 r. przez jednych została uznana za gniota, niegodnego takich legend jak "Planescape Torment" czy "Baldur's Gate". Dla drugich to gra fabularna życia, której poświęcili długie lata, tworząc kolejne mody - a te powstają do dzisiaj. Kto ma rację? Odpowiedzcie sobie sami.

Tymczasem starzy wyjadacze będą mogli przeżyć przygody Bezimiennego na nowo, a młodzi gracze dostaną okazję, by zrozumieć, o co chodzi tym "boomerom" z tą ich fascynacją Gothikiem. Przy czym zamiast odświeżonej jedynki dostaniemy remake. Brak odtworzonych 1:1 lokacji niektórych zakłuje, ale całość na pewno zyska dzięki nowej, niedrewnianej mechanice.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Gothic Remake potwierdzony

THQ Nordic wykonało w grudniu 2019 roku wyjątkowo odważny ruch. Zwłaszcza w dobie upadających projektów czy obiecywania sequeli na Kickstarterze, prezentując ledwie koncepcyjny trailer. Bez publicznych konsultacji i zbiórek po prostu wypuścili na Steama darmowy "Gothic Playable Teaser". Czyli ogromne demo remake'u oryginalnego Gothika.

Szaleństwie w sieci nie było końca. Małe studio w Barcelonie przygotowało spory epizod, który mocno powiększył "startowy" obszar z oryginału. W sieci jednak zdania wydawały się podzielone. Wiele osób naturalnie nie mogło przeżyć, że tak wiele zostało zmienione. Nie chodzi tylko o dodanie nowych lokacji, ale także bohaterów, fabularnych wątków czy (najbardziej kuriozalne) zamienienie złodzieja Diego z kanciastego brzydala na przystojnego Zorro. Cóż...

d1l1ntm

Po dwóch miesiącach THQ Nordic zebrało wszystkie ankiety, które można było wypełnić po skończonym demie, i dziś opublikowało wyniki. Nie będzie zaskoczeniem, że okazały się zdecydowanie pozytywne - skoro firma zapowiedziała, że projekt ukończy.

Aha, jeśli ktoś jeszcze nie zagrał w "Gothic Playable Teaser", to wciąż może to zrobić - dostępny jest za darmo pod tym adresem.

Gothic Remake - data premiery

Najpierw jednak musi powiększyć dywizję z Barcelony, odpowiedzialną za dumo, i przekształcić w studio z prawdziwego zdarzenia. A z budową studia wiąże się też czas. Stworzenie dema nie oznacza wcale, że twórcy posiadają już narzędzia i ekipę zdolną do produkcji pełnej, dużej gry.

d1l1ntm

Więc kiedy możemy spodziewać się gry "Gothic Remake"? Na pewno nie w 2020 roku. A skoro mówimy o późniejszym terminie, można się spodziewać, że gra ukaże się na next-geny - PlayStation 5 i Xbox Series X. Nie jest to oczywiście potwierdzone. Mało tego - z nadesłanych do THQ Nordic ankiet wynika jasno, że większość testujących woli grać na PC. W końcu cała oryginalna trylogia ukazała się wyłącznie na komputerach.

Warto przypomnieć, że THQ Nordic pozytywnie wypowiedziało się także o remake'u "Gothica II" i "Gothica 3"! Wszystko zależy od tego, jakim powodzeniem będzie się cieszyła nowa odsłona "jedynki".

d1l1ntm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1ntm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj