Trwa ładowanie...

Odświeżony pierwszy Gothic to nie koniec. Są plany na remake Gothica 2 i 3

Kilka dni temu dostaliśmy demo odświeżonej wersji pierwszego Gothica. Ten cykl RPG, szczególnie w Polsce i Niemczech, cieszy się dużym uznaniem. Reakcja społeczności była na tyle dobra, że projekt nie musi być jednorazowym strzałem.

Odświeżony pierwszy Gothic to nie koniec. Są plany na remake Gothica 2 i 3Źródło: Meteorite Games @ YouTube
d2zo1zy
d2zo1zy

Niestety dalszy rozwój remakeu pierwszej części Gothica nie jest jeszcze przesądzony. THQ Nordic wciąż zbiera opinie fanów i jest na etapie planowania kolejnych posunięć. Choć bylibyśmy zdziwieni, gdyby zaprzestano prac nad nowoczesnym wydaniem "jedynki".

Jakie mogą być dalsze plany? Community manager THQ Nornic wypowiedział się na oficjalnym Discordzie w sprawie kolejnych odsłon serii. Wyjawił, że firma zastanawia się nad zrobieniem remaków Gothica II i Gothica 3. Oczywiście ewentualny sukces nowej "jedynki" byłby kluczowy dla dalszego działania.

Gothic remake ciągle pod znakiem zapytania

Wydawca nie oddelegował do projektu ogromnego zespołu, nawet nie jest w stanie potwierdzić ewentualnej daty premiery Gothica w nowych szatach. Dopiero w przyszłym roku zapadną ostateczne decyzje i będzie można oficjalnie potwierdzić, że Gothic znów zmierza do graczy.

Jeśli okazałby się sukcesem, to naturalną koleją rzeczy byłoby zielone światło dla remaków kolejnych odsłon tej stworzonej przez Piranha Bytes serii. Na pewno nie ma co liczyć na bardzo szybką taśmową produkcję. Dedykowana strona na Steam co prawda sugeruje koniec 2021 roku, ale informacje wychodzące od THQ Nordnic mówią nawet o możliwym wydaniu w 2022 lub 2023 roku. W takim razie kolejne części nie będę zaraz na wyciągnięcie ręki.

d2zo1zy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zo1zy
Więcej tematów