Trwa ładowanie...
d3saua7

Google Stadia zadebiutuje bez wielu istotnych funkcji

Usługa Google Stadia ma zostać uruchomiona w przyszłym tygodniu, ale nie będzie to chyba premiera, jakiej oczekiwali fani. Platformie ma brakować bowiem wielu istotnych funkcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google Stadia już 19 listopada na wybranych rynkach, ale bez wielu istotnych funkcji.
Google Stadia już 19 listopada na wybranych rynkach, ale bez wielu istotnych funkcji. (Youtube.com)
d3saua7

Usługa Google Stadia ma swoją premierę 19 listopada (ale w naszym kraju przyjdzie nam jeszcze poczekać - w Polsce data debiutu nadal pozostaje nieznana). Będzie to jednak premiera "niepełna". Google podczas sesji "Ask Me Anything" (zapytaj o cokolwiek), która odbywała się na forum "Reddit", przyznał, że platformie w momencie debiutu będzie brakować wielu podstawowych funkcji. Należą do nich między innymi:

  • Stream Connect, State Share i Crowd Play – czyli esencja usługi Google Stadia. Dzięki tym funkcjom gracze będą mogli łączyć się ze sobą. Na razie więc Stadia umożliwi coś w rodzaju... "zdalnego grania". Pierwsza pozycja uwzględniająca tę opcję, ma być dostępna dopiero w przyszłym roku.
  • System osiągnięć Stadii – klasyczny system osiągnięć. Na razie gry będą monitorować rozgrywkę pod tym względem, ale bez informowania graczy.
  • Rodzinne udostępnianie gier – usługa nie umożliwi od razu po premierze dzielenia się grami przez wiele osób, mieszkających pod tym samym adresem.
  • Kontrolery Stadia – nie wszyscy otrzymają dedykowane kontrolery od razu po debiucie usługi. Paczki będą wysyłane systematycznie.
  • Kody na darmowy okres – pierwsi użytkownicy Stadii mieli dostać kody na darmowe 3-miesięczne konta, które mogliby podarować innym użytkownikom, ale te zostaną do nich wysłane także po premierze.

Czytaj też: Valve ze swoją usługą grania w chmurze? Steam Cloud Gaming bardzo możliwy

Google Stadia - wszystko co wiemy

Lista gier dostępnych w początkach działania platformy, też nie imponuje i wynosi 12 pozycji.

Wszystko, co obecnie wiemy o usłudze Google Stadia można znaleźć tutaj.

d3saua7

Podziel się opinią

Share
d3saua7
d3saua7
Więcej tematów