Trwa ładowanie...
d16cfch

Gameloft świętuje 20 lat. Udostępnia za darmo na smartfony paczkę 30 klasycznych mobilnych gier

Znacie dużego francuskiego producenta gier? Ubisoft, tak? Nie tylko. Bardzo dużo znanych i lubianych tytułów wydał też Gameloft, który skupia się na mobilnej rozgrywce i świętuje właśnie 20 urodziny. Z tej okazji przygotował za darmo paczkę klasycznych gier.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gameloft udostępnił za darmo paczkę 30 klasycznych gier
Gameloft udostępnił za darmo paczkę 30 klasycznych gier (Google Play, Fot: Gameloft)
d16cfch

Francuzi, którzy mają swoją główną siedzibę w Paryżu, zaczęli swoją działalność w grudniu 1999 roku, więc 20 urodziny oficjalnie miały miejsce kilka miesięcy temu. Firma została założona przez znanego z Ubisoftu Michela Guillemota. Znani są najbardziej ze swoich mobilnych produkcji, chociaż nie stronią też od konsol czy komputerów.

Gameloft to głównie smartfony, ale nie tylko

Niegdyś wydawali gry na platformie JAVA dostępnej w wielu telefonach komórkowych. Wraz z nadejściem ery smartfonów przenieśli główne pole działań na Androida i iOS. Ich produkcje można spotkać na takich platformach jak chociażby JAVA, Android, iOS, Windows, Windows Phone, PSV, PSP, PS3, PS4, 3DS, NDS, Wii, Switch czy Xbox 360.

Wiele z ich produkcji wykorzystuje znane marki jak chociażby The Dark Knight Rises z Batmanem albo zrobione na zlecenie Ubistoftu dawne Assassin’s Creed: Altair’s Chronicles. Jednak pewną wyjątkową cechą w podejściu firmy było odpowiadanie na potrzeby rynku gier na smartfony i tablety, tworząc produkcje podobne do odpowiedników z PC czy konsol.

d16cfch

Francuzi wypełniali puste miejsca

W czasie, kiedy nie można było liczyć na smartfonowe edycje Call of Duty, fani gier Activision byli zachęcani serią Modern Combat. Nawet tytułem nawiązywał do cyklu Modern Warfare (jedna z podserii Call of Duty).

WP

Za to Asphalt można nazwać odpowiednikiem Need for Speed, N.O.V.A. ma wiele znamion Crysisa, a np. Gangstar New Orleands łudząco przypomina GTA. To oczywiście nie kopie, ale równie dobrze mogłyby być przemianowane na swoje odpowiedniki i nie wszyscy musieliby zauważyć zmianę nazwy.

Specjalna paczka Gameloft Classics

Przygotowana specjalnie z okazji jubileuszu paczka Gameloft Classics: 20 Years jest dostępna bezpłatnie w sklepie Androida Google Play. To produkcje z epoki telefonów komórkowych, gdzie gry były obsługiwane poprzez platformę JAVA. Wśród 30 pozycji można spotkać np. wczesne wersje N.O.V.A. czy Modern Combat, ale też Block Breaker czy Diamond Rush.

Zasada działania jest podobna jak w chociażby w klasycznej kolekcji Atari Vault na Steam. Wybieramy daną grę z listy i uruchamiamy w imitacji przenośnej konsolki. Mamy do dyspozycji za każdym razem 4 przyciski A, B, X, Y, krzyżak, oraz L i R, a do tego Play/Pauza. Wybieramy tytuły z głównego menu i dalej przechodzimy do rozgrywki. Wiele pozycji jest dostępnych w polskiej wersji językowej.

d16cfch

Podziel się opinią

Share

d16cfch

d16cfch