Trwa ładowanie...

Gameboard-1. Przenieś gry planszowe na interaktywną tablicę z fizycznymi pionkami

Niektóre gry planszowe i karciane są przeniesione na smartfony, konsole, komputery. To nie to samo co obcowanie z realnymi planszami, pionkami, kostkami i innymi elementami papierowych gier. Ciekawe zapowiada się rozwiązanie hybrydowe w Gameboard-1.

Gameboard-1. Przenieś gry planszowe na interaktywną tablicę z fizycznymi pionkamiŹródło: Gameboard-1 @ Kickstarter
d3plvqs
d3plvqs

Rozszerzone granie w planszówki

Zespół The Last Gameboard w skład którego wchodzi były projektant konsoli Xbox, opracował tablet (a może raczej interaktywną tablicę?) dedykowany rozszerzeniu możliwości tradycyjnych gier planszowych. Do zestawu będą dołączone możliwe do umieszczenia w podstawkach figur czy kart znaczniki, które umożliwią wykrywanie ich przez ekran tabletu. Będzie też można stworzyć aktywne (np. podświetlane lub ruszające się) elementy z własnym zasilaniem.

Poza tym dzięki łączności bezprzewodowej smartfony czy tablety staną się dodatkowymi akcesoriami w grach (np. wirtualne rzuty kośćmi, cyfrowa talia kart w ręku, uzupełniające informacje itd). Sam tablet będzie wyświetlał planszę, mapę, opis stanu obok używanych pionów czy inne zaprogramowane elementy. Nie tylko znaczniki, ekran urządzenia będzie wrażliwy na zwykły ludzki dotyk jak np w smartfonie. To daje świetne możliwości i uatrakcyjnia rozgrywkę.

The Last Gameboard udostępnił już SDK dla programistów zainteresowanych platformą. Firma chce też wprowadzić model abonamentowy, gdzie użytkownicy uzyskiwaliby dostęp do szerokiej biblioteki gier za miesięczną opłatą. Dzięki temu będzie można łatwo wypróbować nowe tytuły.

Wnętrzności jak w dobrym tablecie

Urządzenie ma WiFi 802.11 ac i Bluetooth 5.0, kwadratowy ekran o wymiarach 16x16 cali (czyli z przekątną około 22,6 cala) i rozdzielczości 1920x1920 pikseli, cztery głośniki, dwa porty USB C, adapter USB C do HDMI, bliżej nieokreślony procesor 64-bitowy, 4 GB RAM, 64 GB pamięci eMMC i dedykowany bliżej nieznany system operacyjny (może to być w pełni autorskie oprogramowanie, ale też jakaś mocna przeróbka Androida jak np. robi to Amazon dla swojego sprzętu).

Na razie urządzenie jest w fazie prototypu. The Last Gameboard ogłosiło zbiórkę na Kickstarterze. Pozostało jeszcze 22 dni do jej końca, a do tej pory fundatorzy przebili zakładany próg niemal o połowę (ponad 141 tysięcy dolarów z ustalonych 100 tysięcy). Firma planuje wypuścić swój produkt w późniejszym okresie 2020 roku.

d3plvqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3plvqs
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj