Trwa ładowanie...
dqgls6i

Będzie nowa papierowa gra "Wiedźmin". Premiera już za miesiąc

Chociaż CD Projekt RED ma na głowie "Cyberpunk 2077", to uniwersum stworzone przez Andrzeja Sapkowskiego jest ciągle żywe. Jeszcze latem ukaże się papierowa gra "Wiedźmin" - "The Witcher The Role-Playing Game".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gra papierowa "Wiedźmin" pojawi się w sierpniu
Gra papierowa "Wiedźmin" pojawi się w sierpniu (Materiały prasowe)
dqgls6i

"Cody Pondsmith, główny projektant R. Talsorian Games, wydawnictwa odpowiedzialnego za powstanie i wydanie systemu Cyberpunk 2020, potwierdza, że prace nad papierową wersją gry Wiedźmin zostały ukończone. Produkcja będzie nosiła tytuł The Witcher The Role-Playing Game" - informuje serwis Gry Online.

Co ciekawe, gra została zapowiedziana jeszcze w 2015 roku, ale na premierę musieliśmy trochę poczekać. Dokładny, potwierdzony termin to 2 sierpnia 2018 roku. Dotyczy jednak amerykańskiego rynku. A co z Polską? Rodzimy wydawca gry, firma Copernicus Corporation, planuje wypuścić polską edycję "nie później niż 12 miesięcy od ukazania się oryginalnej wersji angielskiej".

"Zasady rozgrywki oparto na uniwersalnej mechanice Fuzion, znanej chociażby z poprzedniej gry Amerykanów, Cyberpunk 2020. Jak zapewniają twórcy, system będzie zawierał wszystkie niezbędne do zabawy narzędzia, włączając w to bestiariusz, czary, klątwy i ulubione przez fanów zestawy broni z wiedźmińskiego uniwersum. W notkach deweloperskich potwierdzono również, że do wyboru gracze będą mieli 4 grywalne rasy (ludzi, elfów, krasnoludów i wiedźminów) oraz 9 klas postaci (bard, rzemieślnik, przestępca, lekarz, mag, najemnik, kupiec, kapłan, wiedźmin). Każda z klas otrzyma unikalne drzewko rozwoju umiejętności" - piszą Gry Online.

dqgls6i

Grający będą mogli wcielić się w bohaterów z całego wiedźmińskiego uniwersum. Grafiki w książce pochodzą z gry, ale nie brakuje cytatów z opowiadań Sapkowskiego.

Wiedźmin już wcześniej doczekał się gry planszowej "The Witcher Adventure Game", która pojawiła się w 2014 roku. Gra fabularna też była i to na długo przed sukcesem wirtualnego Geralta od CD Projekt RED. W 2001 roku na rynek trafiła "Gra Wyobraźni":

"Wiedźmin: Gra Wyobraźni (pełny tytuł Wiedźmin: Gra Wyobraźni według Andrzeja Sapkowskiego) to wydana w 2001 roku przez wydawnictwo MAG gra fabularna oparta na sadze o wiedźminie oraz opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego. Autorami systemu są Michał Marszalik, Maciej Nowak-Kreyer, Michał Studniarek oraz Tomasz Kreczmar" - czytamy na wiedzmin.wikia.com.

Chociaż CD Projekt RED skupia się na "Cyberpunk 2077", to fani Geralta znajdą w 2018 coś dla siebie. I mowa nie tylko o nadchodzącej grze papierowej, ale też bijatyce "Soul Calibur VI", w której to polski bohater się pojawi.

dqgls6i

Podziel się opinią

Share
dqgls6i
dqgls6i
Więcej tematów