Trwa ładowanie...

G2A. Twórcy gry Subnautica domagają się od serwisu ponad miliona złotych

300 tys. dolarów chce od polskiego serwisu G2A deweloper popularnej gry "Subnautica". Uważa, że sprzedaż nielegalnych kopii ich najnowszej gry przez serwis G2A stracił 30 tys. dolarów. Teraz chce 10 razy tyle. G2A odpowiada, że gdy doszło do kradzieży oni jeszcze nie istnieli.

G2A. Twórcy gry Subnautica domagają się od serwisu ponad miliona złotychŹródło: G2A
df6h91t
df6h91t

Założony przez Polaków serwis G2A umożliwia odsprzedawanie cyfrowych kopii gier i programów. W ciągu ostatnich lat na serwis spadła fala krytyki że oprócz legalnych kopii oferowane tam są również gry ukradzione, recenzenckie lub przekazane za darmo w ramach promocji.

Doszło do tego, że kilku producentów zaapelowało do graczy, że jeśli nie chcą lub nie mogą zapłacić pełnej, legalnej ceny za ich grę, to lepiej żeby ściągnęli z torrentów jej piracką wersjęniż kupowali na G2A. To bowiem przyspażało im dodatkowych kłopotów ze wsparciem konsumenta i procedurą chargeback.

W przypadku gry "Natural Selection 2" ponad 1300 kopii zostało zakupionych przy użyciu kradzionych kart kredytowych. Gdy ofiary kradzieży kart kredytowych się zorientowali wszczęli procedurę chargeback. W rezultacie deweloper gry musiał oddać ofiarom 30 tys. dolarów, a nielegalnie zakupione kopie zostały zablokowane. Stratni byli gracze i deweloper, a zarobił złodziej.

Serwis G2A oświadczył, że w takim przypadkach odda twórcom 10-krotność straconych pieniędzy. W przypadku gry "Natural Selecion 2" to ponad 300 tys. dolarów, czyli ponad milion złotych. Twórca tytuły zarządał, przez Twittera, zwrotu pieniędzy. G2A odpowiedział, że gdy doszło do nielegalnej sprzedaży kopii gry "Natural Selection 2" serwis jeszcze nie istniał.

df6h91t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df6h91t
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj