Trwa ładowanie...
d43ginq

Frostpunk: The Last Autumn: zimy nie ma nawet w grze. Premiera za moment, więc twórcy pokazują dodatek w akcji

Wiele wskazuje na to, że premiera "Frostpunk: The Last Autumn" idealnie zgra się z tym, co mamy za oknem. Dodatek do świetnie ocenianego "Frostpunk" pokaże świat przed epoką mrozu i śniegu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
11bit studios promuje nowy dodatek do "Frostpunk"
11bit studios promuje nowy dodatek do "Frostpunk" (Materiały prasowe)
d43ginq

Sugerując się prognozą pogody, my etap śniegu mamy już za sobą. Ale "Frostpunk" pokazał nam inną rzeczywistość. Świat pokryty śniegiem i lodem, a w nim grupka ocalałych. To my mamy sprawić, żeby przetrwali wieczną zmarzlinę, podejmując przy tym niełatwe moralnie decyzje.

Największy jak do tej pory dodatek do "Frostpunk" - "The Last Autumn" - ze śniegiem i ciężkim mrozem zrywa, podobnie jak nasz klimat. Rozszerzenie opowiada historię sprzed wydarzeń pokazanych w "Frostpunk". To właśnie w nim budować będziemy największy cud techniki - ikoniczny generator z "Frostpunka", który ma uchronić ludzkość przed zamarznięciem na śmierć.

d43ginq

Zobacz też: Zmiany klimatyczne: Posłuchamy ich dzięki urządzeniom rejestrującym drgania ziemi

Premiera lada dzień - już 21 stycznia. Z tej okazji twórcy pokazali spory fragment rozgrywki z "Ostatniej jesieni".

Trzeba przyznać, że pomysł Polaków z 11bit studios wydaje się zaskakujący. "Frostpunk" nieco stracił na swoim unikalnym charakterze. Przynajmniej na pierwszy rzut oka bardziej przypomina "typową" strategię o zarządzaniu miastem i społecznością, jako że brakuje zimowej otoczki.

d43ginq

Rzecz jasna nie brakuje nowości:

Layer 1

Świat Frostpunka zostaje wzbogacony poprzez wprowadzenie nowego środowiska, nowej Księgi Praw i wyjątkowych technologii, a także szeregu nowych budynków, co pozwala w niekonwencjonalny sposób kształtować życie podwładnych.

11bit studios

...ale i tak ruch wydaje się odważny, bo "Frostpunk" kojarzy się z nieco innym klimatem. Można mieć jednak do 11bit studios zaufanie. To ekipa, która jak do tej pory nie zawiodła, więc wydaje się, że twórcy mają asy w rękawie.

Materiały prasowe
Podziel się

Przy okazji dodatku 11bit studios nawiązało współpracę z profesjonalną cosplayerką Moosefix. Niektórzy mogą kojarzyć ją z postacią Brigitte z "Overwatch". Okazuje się, że modelka jest fanką "Frostpunk", więc wspólna akcja była stronom pisana.

- Spędziłam setki godzin grając we Frostpunka. Apokaliptyczny, angielski setting, powstały w wyniku załamania klimatu, sprawia, że czuję się tu jak w domu. Dlatego fakt, że mogłam ożywić jedną z postaci z gry i pracować z 11 bit studios, to dla mnie ogromny przywilej. Wprost nie mogę doczekać się premiery The Last Autumn

d43ginq

Podziel się opinią

Share

d43ginq

d43ginq