Trwa ładowanie...

Fortnite: Sezon 3 znów przełożony. Epic Games podaje nową datę

Epic Games postanowił po raz kolejny przełożyć datę rozpoczęcia 3 sezonu drugiego rozdziału Fortnite’a. Powodem wstrzymania nowego wydarzenia są powszechne oburzenie śmiercią George'a Floyda i ciągłej brutalności policji w odpowiedzi na protesty w USA.

Fortnite: Sezon 3 znów przełożony. Epic Games podaje nową datęŹródło: Materiały prasowe
d2zo1zy
d2zo1zy

2 sezon drugiego rozdziału w Fornite miał zakończyć jeszcze kwietniu. Epic Games przesunęło tę datę na 4 czerwca, a następnie na 11 czerwca. Najnowsza informacja podaje jednak jeszcze odleglejszą datę – sezon 3 rozpocznie się dopiero 17 czerwca, co daje trzy tygodnie opóźnienia.

Na kilka dni przed rozpoczęciem nowego sezonu, ma mieć również miejsce jednorazowe wydarzenie na żywo noszące nazwę "The Device" ("Urządzenie"). Ono również zostało przesunięte - na 15 czerwca.

- Nasz zespół nie może doczekać się, aby popchnąć Fortnite do przodu - czytamy w komunikacie Epic Games - lecz musimy znaleźć równowagę między chęcią przeprowadzenia premiery Sezonu 3, a zapewnieniem naszemu zespołowi przerwy, która pozwoli jego członkom skoncentrować się na sobie, swoich rodzinach oraz społecznościach.

Zobacz też: 10 najlepszych (+darmowych) gier na Steam

O ile w Polsce nie odczuwamy skutków wydarzeń mających teraz miejsce w USA, to skala protestów jest naprawdę ogromna. Epic Games odniósł się do nich w dalszej części komunikatu:

d2zo1zy

"Ostatnie wydarzenia brutalnie przypominają nam o nieustannej niesprawiedliwości społecznej (...) Wierzymy w równość i sprawiedliwość, różnorodność oraz integrację, które stanowią podstawowe wartości wykraczające poza politykę."

Zobacz też: 10 najlepszych gier z automatów

Epic Games nie jest pierwszą firmą, która zdecydowała się na przełożenie wydarzeń czy premier w związku z zamieszkami i niepewną sytuacją w USA. Sony postanowiło przesunąć ważny event związany z pokazem PS5. Do protestów przyłączają się też inne firmy związane z branżą technologiczną, m.in. Apple, Netflix czy Google.

d2zo1zy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zo1zy
Więcej tematów