Trwa ładowanie...

Football Manager 2020 - pochłaniająca rozgrywka z małymi wadami. Znamy pierwsze opinie

Premiera Football Manager 2020 za nami. Znamy pierwsze opinie graczy, czytaliśmy też fachowe recenzje. Najnowsza odsłona kultowej serii przez niektórych uważana jest za najlepszą w historii, pozostali choć również zadowoleni, są mniej oszczędni w słowach.

Football Manager 2020 - pochłaniająca rozgrywka z małymi wadami. Znamy pierwsze opinieŹródło: Materiał prasowy
d31vz4l
d31vz4l

Listopad przez wielu uważany jest za najmniej lubiany miesiąc w roku. Wszystko przez mało atrakcyjną pogodę, która zamiast cieszyć gorącymi dniami lub śnieżnobiałą aurą jest po prostu nijaka. Ludzie od lat szukają recepty na to, jak zagospodarować ten pochmurny i deszczowy czas, by nie popaść w jesienną chandrę. Odpowiedź na to pytanie dawno już znaleźli fani kultowej serii menadżerów piłkarskich. To właśnie w listopadzie, już tradycyjnie, swoją premierę ma Football Manager 2020.

- Nie mogę się doczekać, aż skończę dziś pracę - pisze jeden z zagranicznych użytkowników Twittera. Nic dziwnego - na 19 listopada 2019 roku od dawna czekało wielu graczy z całego świata. Każdy z nich planuje zdjąć już szkolne mundurki i robocze ubrania i założyć wirtualny garnitur menadżera, który poprowadzi swój ukochany klub po najważniejsze skalpy europejskiego futbolu. Wierni fani nie mają wątpliwości, a ci bardziej wymagający zadają sobie tylko jedno pytanie - czy Football Manager 2020 spełni ich oczekiwania?

Chociaż większość graczy właśnie toczy batalie na najpiękniejszych stadionach świata, część z nich znalazła już chwilę, aby ocenić grę w mediach społecznościowych. Pierwsze wrażenia graczy są bardzo pozytywne, choć nie brak oczywiście drobnych uwag w kierunku twórców. Niektórzy zarzucają im, że zapowiadane zmiany, były w rzeczywistości jedynie odświeżeniem.

d31vz4l

- FM nie wnosi wiele nowości, ale wciąga jak diabli - pisze jeden z graczy na Facebooku.

Gracze najczęściej chwalą obfitą zawartość, która po raz kolejny zachęca do oderwania się od rzeczywistości na kilka godzin, lepszy system planowania roli zawodnika, a także grafikę. Jako minusy wymieniają brak nowości oraz błędy w tłumaczeniach językowych.

d31vz4l

Football Manager 2020 - branżowe opinie

Z pierwszych branżowych recenzji wynika, że najnowsza odsłona kultowej wersji od SEGI jest niezwykle udana. Krytycy choć wskazują na niedociągnięcia w niektórych aspektach, to generalnie są pod wrażeniem całokształtu. Tytuł bazuje na elementach z poprzednich części, dorzucając kilka interesujących szczegółów.

Redaktor naszego serwisu również miał okazję testować Football Managera 2020. Z jego recenzją możecie zapoznać się tutaj.

Dziennikarze zwracają uwagę na udane poprawki względem poprzedników. Jako przykład najczęściej wymieniają "centrum rozwoju i wizji klubu". Plusami są ogromna baza danych, znakomita współpraca ze sztabem szkoleniowym oraz ulepszona grafika - chociaż ta nigdy nie miała kluczowego znaczenia w serii Football Manager. Za największe minusy jednogłośnie uznają błędy w symulacji oraz mało urozmaicone konferencje prasowe.

Niektórzy recenzenci uznali Football Managera 2020 za najlepszą odsłonę w historii cyklu.

Poniżej prezentujemy wybrane oceny gry na zagranicznych portalach:

  • Daily Star - 10/10
  • GamesRadar - 8/10
  • Game Revolution - 7/10
  • Metro GameCentral - 9/10
  • PC Gamer - 8.7/10
  • Wccftech - 9.5/10
  • Metacritic - 8.6/10
d31vz4l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31vz4l
Więcej tematów