WP

Fernando Alonso zakłada drużynę e-sportową

Podczas gdy politycy spierają się, czy e-sport to faktycznie sport, sami sportowcy nie mają wątpliwości. Mało tego, sami chcą aktywnie uczestniczyć w tym wielkim, wirtualnym biznesie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fernando Alonso zakłada drużynę e-sportową
(East News, Fot: Polaris Images/East News)
WP

Fernardo Alonso, dwukroty mistrz świata Formuły 1, wchodzi w świat e-sportu. Oczywiście nie zamierza samodzielnie grać, ale chce za to posiadać własną drużynę. To efekt porozumienia z Logitechem, jedną z czołowych firm od sprzętu komputerowego. Skąd taki wybór? Logitech jest sponsorem McLarena, dla którego Alonso jeździ.

E-sportowa drużyna będzie nazywała się FA Racing G2 Logitech G. Ma walczyć z innymi z oficjalnej symukacji F1, grze "rFactor" oraz innych tytułach. Ciekawe, czy zobaczymy tam również hity Xboksa i PlayStation, "Forzę Motorsport" i "Gran Turismo"?

WP

- W końcu jestem szefem drużyny - śmieje się Alonso. - To jest szalenie ekscytujące, to dla mnie kompletnie nowa rzecz. Różne formuły e-sportu osiągnęły już duży sukces, ale wyścigi to coś całkiem świeżego. Sądzię, że to ma ogromny potencjał - dodaje.

W rozmowie z serwsem Motorsport, Alonso wspomina także, że liczy na zaangażowanie fanów. Mówi, że razem z drużyną myślą o comiesięcznych zawodach, w których fani będą mogli ścigać się po sieci z zawodnikami jego drużyny, a nawet z nim samym.

Źródło: Motorsport

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP