Trwa ładowanie...

"Farming Simulator" wchodzi w e-sport. Turnieje z pulą nagród 250 tys. euro

E-sport kojarzy nam się raczej ze strategiami i strzelaninami, tymczasem swoją ligę mieć będzie także "Farming Simulator". Czyli symulator… rolnika. Na wirtualnym polu rywalizować będą kombajny i traktory.

"Farming Simulator" wchodzi w e-sport. Turnieje z pulą nagród 250 tys. euroŹródło: Materiały prasowe
d23ocou
d23ocou

Liga składać się będzie z 10 zawodów, rozgrywanych w całej Europie. Łączna pula nagród wyniesie 250 tys. euro. Oczywiście zespoły rywalizować będą w najnowszej części, "Farming Simulator 2019".

O ile w takich "dyscyplinach" jak "Counter-Strike: GO" czy "League of Legends" zasady są jasne - walczą dwie drużyny, wygrywa ta, która pokona rywala - tak zawody w "Farming Simulator 2019" już tak oczywiste nie są. No bo jak wyłoniony zostanie zwycięzca? Drużyna, która na swojej wirtualnej farmie zarobi najwięcej? Czy może ci, którzy skoszą pole w jak najkrótszym czasie? Czy raczej zespół, który pochwali się największymi plonami?

Możemy sobie żartować, ale już wcześniej rozgrywane były mistrzostwa w "Farming Simulator". Wówczas drużyny układały... kostki ze słomy. Liczyła się więc praca zespołowa i precyzja. O tym, że dokładność w serii jest niezwykle ważna, najlepiej świadczy fakt, że na rynku od dawna dostępne są specjalne kontrolery, pozwalające poczuć się jak ze sterami prawdziwego kombajnu:

Twórcy nie zdradzają jeszcze szczegółów na temat rywalizacji. Informują jedynie, że "w grze spotkają się dwie trzyosobowe drużyny, które zawalczą ze sobą o to, która jest najlepsza w polu. Sama rozgrywka pozostanie oczywiście wierna swoim rolniczym korzeniom i połączy prawdziwą pracę w polu, taką jak żniwa, z angażującymi i stanowiącymi wyzwanie elementami gry."

Wejście "Farming Simulator" w świat e-sportu nie może dziwić. Może nie jest to produkcja z taką publiką jak "Fortnite", ale rolnicza seria również ma swoich wiernych fanów. I to także w Polsce. Swego czasu YouTube przygotował zestawienie gier, które cieszą się wyjątkową popularnością wyłącznie w jednym kraju. U nas wygrał właśnie "Farming Simulator".

d23ocou

- Po pracy czy szkole po prostu się relaksują, jeżdżąc i dbając o swoją farmę. Nie ma przemocy, nie ma presji, można rozsiąść się wygodnie i oddać czynnościom, które na ekranie komputera są bardziej relaksujące niż w rzeczywistości - tłumaczył na łamach WP Tech popularność serii Marcin Kosman.

Czy oglądanie, jak inni układają sterty zebranego siana, będzie równie pasjonujące? Na pewno znajdą się tacy, którzy docenią umiejętności najlepszych.

d23ocou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23ocou
Więcej tematów