Trwa ładowanie...
d3zb0sc

Epic Games Store traci pierwsze ekskluzywy. Już są na Steam i GOG

Epic Games stawia na agresywną politykę wykupowania ekskluzywnych gier na swoją platformę Epic Games Store. Zapisy umów zwykle mówią o roku wyłącznie w sklepie Epica. Tak się składa, że pierwsze tytuły osiągnęły już ten status.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze gry ekskluzywne dla Epic Games Store zostały "uwolnione" po roku
Pierwsze gry ekskluzywne dla Epic Games Store zostały "uwolnione" po roku (Epic Games Store)
d3zb0sc

I tak dostaliśmy po roku też na Steam (w niektórych przypadkach nawet na GOG) takie gry jak Ashen, Hades: Battle out of Hell czy Hello Neighbor: Hide and Seek. A co w najbliższych miesiącach? Do grona tytułów "uwolnionych" od Epic Games Store trafi przede wszystkim Metro Exodus w lutym i Borderlands 3 w kwietniu. Oczywiście takich przypadków będzie o wiele więcej, ale to najgłośniejsze pozycje na zimę i początek wiosny.

Niejasna polityka dodatków z Epic Games Store

Warto zaznaczyć, że Ashen w międzyczasie dostało rozszerzenie Nightstorm Isle, a i tak jest dostępne na Steam oraz GOG. Dodatek miał swoją pierwotną premierę we wrześniu, więc jeszcze wiele miesięcy musiało by upłynąć, jeśli polityka rozszerzeń byłaby taka sama jak daty dotyczące pełnej gry.

Nie jest jasne, czy chodzi o pojedynczy zapis w umowie, czy odgórne ustalenia Epic Games Store. W końcu wspominane Metro Exodus dostało rozszerzenie fabularne kilka miesięcy po premierze. Ciekawe, czy Steam uświadczy obecności DLC już w kwietniu razem z podstawowym Metrem, czy będziemy musieli poczekać na rocznicę publikacji dodatku w Epic Games Store.

d3zb0sc

Podziel się opinią

Share
d3zb0sc
d3zb0sc
Więcej tematów