Trwa ładowanie...

E3 oficjalnie odwołane. Koronawirus pokonał największą gamingową imprezę na świecie

Największe światowe targi gier E3, czyli Electronic Entertainment Expo 2020 zostały odwołane. Powodem jest oczywiście trwająca epidemia koronawirusa z Wuhan. Imprezy masowe są odwoływane na całym świecie.

E3 oficjalnie odwołane. Koronawirus pokonał największą gamingową imprezę na świecieŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d2cc7hm
d2cc7hm

Odwołanie E3 2020 zapowiadaliśmy jeszcze dziś rano. Wszystko było już niemal pewne, czekaliśmy jednak na oficjalne potwierdzenie. I niestety właśnie je otrzymaliśmy. Jako pierwszy, informację o odwołaniu targów podał serwis Kotaku.

Jeszcze rano sprawdzane przez nas statystyki wskazywały na 119 tys. zakażeń wirusem SARS-CoV2 i ponad 4200 ofiar. Od tego momentu liczba wykrytych przypadków wzrosła do 122,025 a śmierć poniosło już 4,391 osób. 66,988 ludzi udało się wyleczyć. Z powodu epidemii odwołuje się imprezy na całym świecie Nawet te, które miały odbyć się dopiero w czerwcu.

Electronic Entertainment Expo 2020 odwołane - lepiej dmuchać na zimne

"Po dokładnych konsultacjach z naszymi firmami członkowskimi w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich w naszej branży - naszych fanów, naszych pracowników, wystawców i naszych wieloletnich partnerów E3 - podjęliśmy trudną decyzję o anulowaniu E3 2020, zaplanowanym na 9–11 czerwca w Los Angeles" - poinformowało Entertainment Software Association w oświadczeniu dla prasy.

d2cc7hm

W 2019 roku na targach Electronic Entertainment Expo pojawiło się aż 66 100 osób. Zarażenie się wirusem SARS-CoV2 nawet niewielkiej części z nich, mogłoby mieć fatalne skutki i kilkukrotnie zwiększyć liczbę chorych. Na takie imprezy zjeżdżają się fani gier z całego świata. Warunki idealne dla rozprzestrzeniania wirusa. Z tego samego powodu odwołano również udział publiczności w Intel Extreme Masters Katowice 2020.

d2cc7hm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cc7hm
Więcej tematów