Trwa ładowanie...
d46mnga

E3 oficjalnie odwołane. Koronawirus pokonał największą gamingową imprezę na świecie

Największe światowe targi gier E3, czyli Electronic Entertainment Expo 2020 zostały odwołane. Powodem jest oczywiście trwająca epidemia koronawirusa z Wuhan. Imprezy masowe są odwoływane na całym świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
E3 oficjalnie odwołane
E3 oficjalnie odwołane (Wikimedia Commons CC BY)
d46mnga

Odwołanie E3 2020 zapowiadaliśmy jeszcze dziś rano. Wszystko było już niemal pewne, czekaliśmy jednak na oficjalne potwierdzenie. I niestety właśnie je otrzymaliśmy. Jako pierwszy, informację o odwołaniu targów podał serwis Kotaku.

Jeszcze rano sprawdzane przez nas statystyki wskazywały na 119 tys. zakażeń wirusem SARS-CoV2 i ponad 4200 ofiar. Od tego momentu liczba wykrytych przypadków wzrosła do 122,025 a śmierć poniosło już 4,391 osób. 66,988 ludzi udało się wyleczyć. Z powodu epidemii odwołuje się imprezy na całym świecie Nawet te, które miały odbyć się dopiero w czerwcu.

d46mnga

Electronic Entertainment Expo 2020 odwołane - lepiej dmuchać na zimne

"Po dokładnych konsultacjach z naszymi firmami członkowskimi w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich w naszej branży - naszych fanów, naszych pracowników, wystawców i naszych wieloletnich partnerów E3 - podjęliśmy trudną decyzję o anulowaniu E3 2020, zaplanowanym na 9–11 czerwca w Los Angeles" - poinformowało Entertainment Software Association w oświadczeniu dla prasy.

W 2019 roku na targach Electronic Entertainment Expo pojawiło się aż 66 100 osób. Zarażenie się wirusem SARS-CoV2 nawet niewielkiej części z nich, mogłoby mieć fatalne skutki i kilkukrotnie zwiększyć liczbę chorych. Na takie imprezy zjeżdżają się fani gier z całego świata. Warunki idealne dla rozprzestrzeniania wirusa. Z tego samego powodu odwołano również udział publiczności w Intel Extreme Masters Katowice 2020.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46mnga

Podziel się opinią

Share

d46mnga

d46mnga