Trwa ładowanie...

Nie ma już złudzeń. E3 zostanie odwołane. Wszystko przez koronawirusa

Jak donoszą liczne źródła, E3 nie będzie. W ostatnich miesiącach wielkie imprezy odwoływano jedna za drugą - Mobile World Congress, Game Developers Conference, IEM. Teraz padło na Electronic Entertainment Expo 2020, czyli największe globalne targi gier.
Share
W 2020 raczej nie zobaczymy takich billboardów w Los Angeles
W 2020 raczej nie zobaczymy takich billboardów w Los AngelesŹródło: Wikimedia Commons CC BY
dqbdab9

W momencie pisania tego tekstu mamy na świecie 119 tys. zakażeń COVID-19 i ponad 4200 ofiar. Nikt nie ma wątpliwości, że wirus będzie tylko rósł i należy chronić się przed nim, jak się tylko da. Na przykład odwołując masowe imprezy i wielkie targi. Takie jak E3. W 2019 roku odwiedziło je 66 100 osób.

Organizatorzy długo trzymali nas jednak w niepewności. W międzyczasie największe studia podtrzymywały swoje przygotowania, a przynajmniej takie informacje podawały czy to oficjalnie, czy w kuluarach. Z polskich producentów gier AAA na E3 2020 mieli pojawić się m.in. Techland i Flying Wild Hogs. Wszyscy liczyli również na obecność CD Projektu z ich "Cyberpunkiem".

Złudzeń nie miał chyba nikt, a dziś od rana pojawiają się kolejne doniesienia o tym, że dziś - 11 marca - E3 zostanie oficjalnie odwołane. Wg użytkownika Nibel stanie się to 17:30 polskiego czasu

W klasycznym dla siebie stylu cegiełkę dorzuca Devolver Digital, wydawca takich gier jak "Hotline Miami" czy "Shadow Warrior".

Co dalej? Co z zaplanowanymi wydarzeniami, przygotowywanymi w pocie czoła trailerami i wersjami demo? Czekamy na pierwsze informacje. Wszyscy spodziewają się, że wiele wydarzeń odbędzie się w formie streamowanych konferencji.

dqbdab9

Podziel się opinią

Share
dqbdab9
dqbdab9
Więcej tematów