Trwa ładowanie...

E3 2020 znów będzie uboższe. Zabraknie PlayStation i Sony

Sony zapowiedziało, że drugi rok z rzędu nie będą obecni na E3 i zamiast tego planują wziąć udział w "setkach" mniejszych wydarzeń, by zaprezentować nowości na PS4 i PS5.

E3 2020 znów będzie uboższe. Zabraknie PlayStation i SonyŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d2amxfn
d2amxfn

Jak podaje Sony w rozmowie z GamesIndustry.biz, "Po gruntownej ocenie firma postanowiła nie brać udziału w E3 2020". Rzecznik przyznał, że Sony podjęło decyzję, że w inny sposób będzie promować swoje najnowsze produkcje na PS4 i PS5. Monika Paplińska, PR menadżer z Sony Interactive Entertainment Polska wyjaśniła WP Tech:

"Po wnikliwej ocenie sytuacji, podjęło decyzję o nieuczestniczeniu w targach E3 2020. Chociaż darzymy ESA ogromnym szacunkiem, nie sądzimy, by wizja E3 2020 odpowiadała temu, na czym chcemy się skupić w tym roku. Nasze plany na rok 2020 opierają się na udziale w setkach wydarzeń promocyjnych na całym świecie. Pragniemy, by nasi fani czuli się częścią rodziny PlayStation i mieli dostęp do swoich ulubionych gier. Mamy nadzieję, że dzięki nowym, fantastycznym tytułom na PlayStation 4 i zbliżającej się premierze PlayStation 5 bieżący rok będzie dla naszych fanów pełen okazji do świętowania".

Jednocześnie firma potwierdziła, że planuje zaprezentować w tym roku liczne nowe tytuły na PS4. Nie zabraknie również nowości w związku z nadchodzącą premierą PlayStation 5.

Do tej pory wszystkie nowości związane z premierą nowej konsoli Sony były ujawniane na E3 - tak było od 1995 roku, kiedy firma wykorzystała targi, by szeroko opisać amerykańską premierę pierwszej konsoli PlayStation. Sukces firmy na targach E3 2013 był postrzegany jako ważny moment w przygotowaniu do PS4, w wyniku którego Sony odzyskało pozycję lidera na rynku pokonując Xboxa.

Zobacz też: 10 najlepszych gier, w które zagrasz tylko na PS4

Niektórzy wydawcy, tacy jak EA i Sony, chcą, aby E3 stało się świętem dla fanów gier, podczas gdy inni woleliby, aby wydarzenie pozostało sprawą skoncentrowaną na branży. ESA próbowała usatysfakcjonować obie grupy, wprowadzając pewne elementy konsumenckie do E3, ale z ograniczonym powodzeniem.

d2amxfn

Jednocześnie ESA obiecała, że E3 2020 będzie "ekscytującym wydarzeniem", na którym nie zabraknie wystawców i nowych doświadczeń, które zapadną w pamięć nawet stałym bywalcom targów.

d2amxfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2amxfn
Więcej tematów