Trwa ładowanie...

Dziś premiera gry "Dywizjon 303: Bitwa o Anglię"

Można się pogubić. Nie dość, że do kin weszły dwa filmy opowiadające o Dywizjonie 303, to w sklepach znajdziemy jeszcze… "Dywizjon 303: Bitwa o Anglię". Dziś premierę ma lotnicza gra o tym tytule.

Share
Dziś premiera gry "Dywizjon 303: Bitwa o Anglię"
Źródło: Materiały prasowe
d2bnw5z

Gra "Dywizjon 303: Bitwa o Anglię" ukazuje historię pilotów legendarnego polskiego oddziału, który w ogromnym stopniu przyczynił się do zwycięstwa w Bitwie o Anglię.
Rozgrywka opiera się w całości na wydarzeniach historycznych. Wszystkie postacie, misje, a nawet mechanizmy samolotów są realistycznie odtworzone. Twórcy gry, studio Atomic Jelly, stworzyli grę w hołdzie wszystkim bohaterom "Dywizjonu 303" oraz innych eskadr, które przyczyniły się do ostatecznego zwycięstwa i wygrania wojny.

O co chodzi w grze? Siadamy za sterami myśliwca i stajemy do boju z samolotami Rzeszy, strzelając z podczepionego karabinu. Obrazki nie zachwycają jakością grafiki, ale równie ważna jest druga warstwa gry - historyczna narracja.

Widać to nawet w trybie mechanika. Przed i po misji trafiamy do hangaru, ale nie jest to zwykły przerywnik na podliczenie punktów. Dochodzi do interakcji z napotkanymi postaciami, dzięki którym dowiemy się więcej i o samych samolotach, i lepiej wczujemy się w realia konfliktu. Nie wszystkie rozmowy są obowiązkowe, ale twórcom zależy na tym, abyśmy wdrożyli się w braterski klimat dywizjonu.

- Latając i strzelając, gracz poznaje historię naszych pilotów, ponieważ misje oparte są na prawdziwych potyczkach i autentycznym kalendarium wydarzeń. Także wypowiedzi pilotów tworzących narrację w locie bojowym, choć oszczędne, będą nawiązywać do minionych zdarzeń. To piloci na obczyźnie, walczący za nie swoją ojczyznę, o czym zawsze pamiętali. "Realia" - to najważniejsze dla nas słowo - mówił w rozmowie z WP Gry Bartosz Rakowski z Atomic Jelly.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Gra dostępna jest w dwóch edycjach. W skład standardowej wchodzi nie tylko sama produkcja, ale i kartonowy model samolotu Hawker Hurricane do sklejenia. Jest też edycja specjalna, do której wydawca dorzuca haftowaną naszywkę z odznaką Dywizjonu 303 (średnica – 8 cm). Obie wersje kosztują 59,99 zł, ale tę drugą znajdziemy tylko w sklepach Empik.

d2bnw5z

Podziel się opinią

Share
d2bnw5z
d2bnw5z
Więcej tematów