ycipk-i6c61x

Doom tylko po zalogowaniu do internetu? Bethesda tłumaczy wpadkę

Doom świętuje w tym roku swoje 25 urodziny. Bethesda przygotowała z tej okazji kilka niespodzianek dla fanów, w tym wersje gry na nowe urządzenia. Nie obyło się jednak bez wpadek. Chociaż ten tytuł ma ćwierć wieku, w najnowszą wersję zagramy tylko przy połączeniu z internetem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Doom - do tej gry 25 lat temu nie trzeba się było logować
Doom - do tej gry 25 lat temu nie trzeba się było logować (Materiały prasowe)
ycipk-i6c61x

Doom zadebiutował 10 grudnia 1993 roku. Zajmował cztery dyskietki 3.5’’, był niesamowicie brutalny, a dziś jest znany jako jedna z najlepszych gier w historii. Doczekał się także kilku sequeli. Z okazji 25-lecia gry obecny wydawca, czyli Bethesda przygotowała dla fanów zupełnie nową edycję Dooma na nowe urządzenia. Zapowiedziano ją na wydarzeniu QuakeCon 2019.

Doom tylko z internetem? Bethesda odpowiada

ycipk-i6c61x

Doom ma trafić, jak informowaliśmy, na Nintendo Switcha, a także na smartfony z systemem Android. Nie brakuje jednak kontrowersji z tej okazji. Testerów nowych odsłon zaskoczyła wiadomość, że w grę, która ma ćwierć wieku możemy zagrać tylko po podłączeniu się do internetu. "Wygląda na to, że trzeba się zalogować na konto Bethesdy, żeby zagrać", komentuje jeden z obecnych na QuakeCon dziennikarzy.

Doom powróci jednak na szczęście do oryginalnej wersji offline. Bethesda poinformowała o tym na swoim profilu na Twitterze. "Wymaganie dot. zalogowania do konta Bethesdy zostało umieszczone tylko dla Slayers Club, żeby wynagradzać jego członków za granie w klasyczne gry DOOM" - tłumaczy wydawca serii. Chodzi tu o trofea, które członkowie oficjalnego fan clubu Dooma otrzymają za czas poświęcony na rozgrywkę nowej wersji.

Przeczytaj także: "Doom" ma 25 lat. A twórcy mają dla was fajne rzeczy

ycipk-i6c61x

Doom - niedługo łatka do 25-letniej gry

Bethesda usunie z pierwszych części Dooma przymus do logowania i już niedługo wypuści łatkę, dzięki której zagramy w tytuły bez konieczności połączenia się z internetem. Zbliża się także premiera Doom Eternal. Już 22 listopada tego roku będziemy mogli zagrać w najnowszą odsłonę serii. W internecie jest dostępny zwiastun gry.

Zobacz też: Twórca "Dooma II" sprzedaje oryginał. Na dyskietkach!

ycipk-i6c61x
Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-i6c61x

ycipk-i6c61x
ycipk-i6c61x