Trwa ładowanie...
d2rjino

Diablo 1 dostępne w przeglądarce. Kultowa gra powraca w nowej odsłonie

Ekipie Rivsoft udało się przenieść kultową grę "Diablo" do przeglądarek. Teraz można zagrać w nią m.in. w Chrome, Firefoksie czy Operze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze Diablo powraca w przeglądarkach internetowych
Pierwsze Diablo powraca w przeglądarkach internetowych (Materiały prasowe)
d2rjino

Od premierzy pierwszej części "Diablo" minęły już prawie 23 lata, ale wciąż ma swoich zwolenników, a dla wielu jest niedoścignionym przedstawicielem gatunku. Niedawno "Diablo" pojawiło się ponownie w sprzedaży wraz z dodatkiem "Hellfire" na platformie GOG, a teraz można będzie zagrać także z poziomu przeglądarki.

"Diablo" w przeglądarce to wersja shareware, ale jeśli mamy kupioną pełną wersję gry, to będziemy mogli zagrać w pełną produkcję. W ramach wersji testowej możemy zagrać w dwóch pierwszych lokacjach, a do wyboru mamy jedną a nie trzy postacie.

Ekipie Rivsoft, przenosząc grę do przeglądarki, celowo wykorzystała oryginalny kod źródłowy, który zawierał wszystkie znane błędy. Aby zagrać w "Diablo" w przeglądarce, wystarczy wejść na tę stronę. Ostrzegamy jednak, że gra cieszy się ogromną popularnością i dostanie się na serwer nie jest łatwe.

d2rjino

Zobacz też: 25 lat "Warcrafta" i 15 "World of Warcraft". Suweniry w Los Angeles

Po raz pierwszy mogliśmy zagrać w "Diablo" w grudniu 1996 roku, ale do dziś wiele osób uważa, że tytuł nie ma sobie równych, mimo dwóch udanych kontynuacji. W marcu tego roku pierwsza odsłona kultowej serii powróciła i jest w sprzedaży na platformie GOG w cenie 34,99 zł. Dla fanów bardziej współczesnych rozwiązań gog.com wraz z Blizzardem przygotowali nieco modyfikacji. Dzięki aktualizacjom gra jest przystosowana do dzisiejszych standardów gier na PC, z obsługą Windows 10, poprawkami błędów i obsługą wysokich rozdzielczości poprzez skalowanie z zachowaniem oryginalnego współczynnika proporcji.

Zobacz też: Grałem w "Pagan Online". To nowy konkurent "Diablo" od twórców "World of Tanks"

d2rjino

Podziel się opinią

Share
d2rjino
d2rjino
Więcej tematów