Trwa ładowanie...

Czy Sony wyłączy PS Now po wejściu PS5? Nic z tych rzeczy

PS Now to usługa streamowania gier Sony. Pewne plotki mówiły o możliwym zamknięciu platformy po wprowadzeniu konsoli nowej generacji. Przedstawiciel japońskiej firmy zapewnił, że nie mają takich planów.

Share
Czy Sony wyłączy PS Now po wejściu PS5? Nic z tych rzeczy
Źródło: flickr.com
d48oiml

PS Now opiera się o gry uruchomione na serwerach Sony, które są przesyłane (obraz i dźwięk) do urządzenia klienta (PC lub konsola PlayStation), a w drugą stronę następuje przekazywanie ruchów z kontrolerów. To coś podobnego do Nvidia GeForce Now, Google Stadia czy już nieistniejącego OnLive (które po wykupieniu przez Sony stało się podwaliną pod PS Now). Usługa oferuje ponad 700 gier, które zostały pierwotnie wydane na SP2, PS3 i PS4. Część z nich nie jest na liście na stałe, tylko rotacyjnie.

PS Now z dalszym rozwojem

Azjatycki Famitsu przeprowadził rozmowę z Yasuhiro Osakim. Przewijało się wiele wątków, ale dość dużo poświęcono tematyce usługi streamingowej PlayStation Now. Osaki stwierdził, że firma będzie dalej poświęcać środki na postęp prac nad PS Now. Nie są zainteresowani jej skasowaniem.

Również PS5 miałoby wspierać wymienioną usługę, ale chyba nie doczekamy się (przynajmniej na razie) powszechnej dostępności na telefonach komórkowych z Androidem czy iOS. Nic nie wiadomo też o planach wprowadzenia PS Now do Polski. Na razie musimy niestety obejść się smakiem, bo w kraju nad Wisłą PS Now nie jest dostępne.

d48oiml

Podziel się opinią

Share
d48oiml
d48oiml
Więcej tematów