Trwa ładowanie...

Cyberpunk 2077. W końcu nowy gameplay - czekaliśmy długo, ale było warto. Niesamowity

Aż rok musieliśmy czekać, by zobaczyć "Cyberpunk 2077" w akcji. To dopiero drugi otwarty pokaz gry i nie zabrakło emocji. Był Keanu Reaves, chociaż nie pojawił się na tak długo, jak byśmy tego chcieli. Mimo to zapowiada się hit, na jaki wszyscy czekają.

Cyberpunk 2077. W końcu nowy gameplay - czekaliśmy długo, ale było warto. NiesamowityŹródło: Materiały prasowe
d6tpgkh
d6tpgkh

Wieczorem 30 sierpnia mieliśmy okazję obejrzeć pokaz Cyberpunka 2077. Zobaczyliśmy fragmenty misji rozgrywającej się w jednej z dzielnic Night City. Mogliśmy zobaczyć kreator postaci, różne sposoby walki oraz jak rozwój bohatera wpływa na rozgrywkę. Wideo możecie zobaczyć poniżej:

Uwagę przykuwa przede wszystkim różnorodność umiejętności i ścieżek, jakie możemy obrać. Zdaje się, że każdy ma szansę w "Cyberpunk 2077" znaleźć taki model rozgrywki, który najbardziej mu będzie odpowiadać - czy niczym Terminator wbijemy się w walkę, czy raczej po cichu zakradniemy się, by osiągnąć nasze cele?

Na pokazie nie zabrakło również postaci granej przez Keanu Reeves'a. Co prawda nie pokazano nam zbyt wiele, ale na pewno zaostrzono apetyt. Długo musieliśmy czekać na kolejny pokaz rozgrywki, ale było warto. Design postaci, lokacji czy interfejsu wygląda świetnie.

d6tpgkh

Oglądając gameplay od razu przypomniały mi się takie hity jak "Deus Ex" czy "Shadowrun". Moim zdaniem to jedynie potwierdza, że CD Projekt RED świetnie oddał wyobrażenia cyberpunkowej wizji przyszłości. "Cyberpunk 2077" ma jednak również swój niepowtarzalny styl i klimat.

"Cyberpunk 2077" - najbardziej oczekiwana gra na świecie

"Cyberpunk 2077" to obecnie najbardziej oczekiwana gra na świecie. Świadczą o tym chociażby padanie kolejnych rekordów w liczbie sprzedanych pre-orderów. To ogromny sukces polskiego studia.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jednak początki "Cyberpunk 2077" nie były łatwe. Po raz pierwszy grę zaprezentowano w 2012 roku, ale wtedy podczas pokazu ujawniono jedynie logo i pojedynczą grafikę oddającą charakter uniwersum. Pierwszy gameplay pokazano na pokazie E3 w 2018 roku. W tym roku zarówno na E3 w USA, jak i na Gamescomie w Niemczech odbyły się tylko pokazy dla prasy.

d6tpgkh

Długie oczekiwanie się jednak opłaciło. Nasi redakcyjni koledzy - Barnaba Siegiel i Michał Dróżdż - byli na pokazach i obaj są tego samego zdania. "Cyberpunk 2077" może wyrosnąć na jedną z najlepszych gier w historii - już teraz zapowiada się świetnie.

Udało nam się również porozmawiać z twórcami gry, a podczas wywiadu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, w tym więcej o roli Keanu Reeves'a w grze.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Cyberpunk 2077" będzie mieć swoją premierę 16 kwietnia 2020 roku. Już teraz grę zamówiło więcej osób niż "Wiedźmina 3", a akcje CD Projekt RED osiągają rekordowe ceny. Trzymamy kciuki, żeby najnowsza produkcja polskiego studia okazała się takim hitem, jakiego się po nich spodziewamy.

d6tpgkh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6tpgkh
Więcej tematów