Trwa ładowanie...

Cyberpunk 2077 - są nowe konkrety. CD Projekt RED podzielił się szczegółami

CD Projekt RED obiecuje, że w Cyberpunku 2077 "skok jakości będzie równie odczuwalny, jak pomiędzy Wiedźminem 2 a Wiedźminem 3". Pokaz gry został przeniesiony, ale twórcy podzielili się w zamian za to garścią nowych informacji na temat produkcji.

Cyberpunk 2077 - są nowe konkrety. CD Projekt RED podzielił się szczegółamiŹródło: Materiały prasowe
d2a0w3q
d2a0w3q

Z powodu przełożenia prezentacji Night City Wire musimy jeszcze poczekać na pokaz Cyberpunka. Jednak CD Projekt RED udzielił wywiadu w niemieckim podcaście GameStar, w którym podzielili się licznymi nowymi informacjami na temat swojego nadchodzącego hitu. Przede wszystkim obiecali nam ogromny skok jakości, porównywalny do tego, jaki był pomiędzy drugą a trzecią częścią Wiedźmina.

Najważniejszą obietnicą jest jednak to, że w Cyberpunku 2077 wszystkie zadania poboczne będą angażujące i dobrze napisane. Każde z nich ma również pozwalać na rozwiązanie problemu na różne sposoby - nawet te najmniej oczywiste. Twórcy przyznali równocześnie, że zamiast ilości liczyła się jakość questów.

Z tego względu w Cyberpunku 2077 mamy znaleźć znacznie mniej znaków zapytania i innych znaczników na mapie, które będą prowadzić do zadań. Obiecano również, że nie zobaczymy zadań, które zmuszałyby nas do korzystania z cyberpunkowej wersji “wiedźmińskich zmysłów”, chociaż może okazać się, że umiejętność ułatwi rozwiązanie problemu. Nie będzie to jednak wymóg do ukończenia zadania.

Zobacz też: Cyberpunk 2077: Oto, czego dowiedzieliśmy się z dotychczasowych relacji

Kolejnym tematem, jaki został poruszony w czasie podcastu, był ten dotyczący bohaterów niezależnych. CD Projekt RED przyznał, że ponad tysiąc NPC-ów w grze ma ręcznie zaprojektowany harmonogram działania. Dzięki temu świat ma wydawać się żywy i prawdziwy - w jeszcze większym stopniu niż w Wiedźminie 3.

d2a0w3q

Na koniec twórcy przyznali, że walka i rozgrywka została znacznie usprawniona od czasu pokazu na E3. Dlatego na najbliższym pokazie Night City Wire odbędzie się również prezentacja systemu walki. Twórcy przyznali, że od czasu ostatniego pokazu, ten element rozgrywki doczekał się wielu usprawnień.

Będziemy mogli się o tym przekonać już 25 czerwca, gdy odbędzie się prezentacja Night City Wire. Chociaż pracownicy CD Projektu musieli zmierzyć się z problemami wynikającymi z pandemii COVID-19, to na razie premiera gry ma mieć miejsce zgodnie z zapowiedzią - 17 września. Gra będzie dostępna na PC, PS4, Xbox One. Niedawno można było zamówić również edycję kolekcjonerską konsoli Xbox One X wraz z kopią gry.

d2a0w3q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a0w3q
Więcej tematów