Trwa ładowanie...
Artykuł Sponsorowany
4 czerwca 2020, 12:31

Kto będzie mógł zagrać w Cyberpunk 2077 - wymagania sprzętowe

Cyberpunk 2077 to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana gra na polskim, a może nawet światowym rynku. Po olbrzymim sukcesie Wiedźmina 3: Dziki Gon, wszyscy gracze ostrzą zęby na kolejne wielkie dzieło CD Projekt RED. Tylko czy ich sprzęt podoła grze?

Artykuł sponsorowany
Kto będzie mógł zagrać w Cyberpunk 2077 - wymagania sprzętoweŹródło: materiał klienta
d259fe7
d259fe7

Artykuł sponsorowany

Czy gra ruszy na moim sprzęcie? To pytanie, które pojawia się przy okazji każdej premiery nowej gry. Te są coraz bardziej wymagające, a wraz z nową jakością grafiki czy silnika gry, idą coraz większe potrzeby sprzętowe. Jakie podzespoły będą potrzebne, żeby zagrać w Cyberpunk 2077?

Cyberpunk vs. Wiedźmin

Z racji tego samego studia, cyberpunk.2077 nie może uniknąć porównań z kultowym już trzecim Wiedźminem. W dniu swojej premiery w 2015 roku, aby swobodnie realizować misje Geralta z Rivii potrzebny był mocny, ale nie bardzo wymagający sprzęt. W przypadku komputerów minimalne wymagania obejmowały m.in. procesor na poziomie Intel Core i5 2500K 3,3 GHz lub AMD Phenom II X4 940. Jak na ówczesne czasy była to wysoko zawieszona poprzeczka, jednak na rynku zdążył już zadebiutować Intel Core i7. Pod względem graficznym gra potrzebowała nawet mniej. Wystarczyła karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870. Znów nie jest to sprzęt, który znajdziemy w każdym pececie, jednak niektóre tytuły wymagały dużo silniejszych kart (np GTX 1050). Podobnie prezentowała się sytuacja z niezbędną pamięcią RAM. Aby płynnie grać w Wiedźmina 3: Dziki Gon, potrzeba było 6 GB RAM-u. Z kolei na dysku twardym trzeba było mieć wolne około 40 GB pamięci. Minimalne wymagania sprzętowe uzupełniał panujący wtedy Windows 8.1 oraz DirectX 11. Wiedźmin słynął z dodatków, które przekładały się właściwie wyłącznie na potrzebną pamięć na dysku, która w przypadku obu rozbudowanych dodatków niemal podwajała potrzeby gry. W efekcie, aby móc cieszyć się pełnią możliwości, jakie oferowało CD Projekt RED, potrzebny był podstawowy gamingowy laptop lub chociaż sprzęt z wyższej, średniej półki, który spełniałby te wymagania sprzętowe cyberpunk jest pod tym względem bardziej wymagający.

Cyberpunk 2077 - co musisz wiedzieć?

Premiera Cyberpunku 2077 odbędzie się 17 września 2020 roku, a pierwsza pełny pokaz gry odbędzie się przy okazji imprezy Night City Wire organizowanej przez CD Projekt RED. Początkowo prezentacja, a jednocześnie start promocji miały odbyć się 11 czerwca, jednak z powodu sytuacji w Stanach Zjednoczonych, wydarzenie przeniesiono na 25 czerwca. To kolejna taka sytuacja, gdyż wcześniej pokaz powstrzymała pandemia COVID-19. Cyberpunk 2077 to gra RPG, której akcja rozgrywa się otwartym świecie, spójnym z wizjami cyberpunku, gdzie ludzie wykorzystują elementy nowoczesnych technologii w swoich ciałach, stając się kimś w rodzaju nadludzi. Jedną z najbardziej spektakularnych informacji, jakie dotychczas otrzymaliśmy na temat gry jest fakt, że zaangażował się w nią znany hollywoodzki aktor Keanu Reeves. Użyczył on głosu, a jego postać będzie jednym z bohaterów gry. Sama fabuła gry to wielowątkowa i niezwykle rozbudowana opowieść, która pod tym względem ma przebić nawet silnie inspirowanego literaturą Wiedźmina. Niezwykle ważne będą dialogi, które mogą znacząco wpłynąć na przebieg rozgrywki. Póki co fani otrzymali wyłącznie zwiastuny nowego dzieła CD Projekt RED, jednak już kilkuminutowy filmik pokazuje, że będziemy mieli do czynienia z nieprzeciętnym dziełem. Rozbudowany silnik gry oraz grafika na najwyższym światowym poziomie, będą jednak niosły za sobą konkretne wymagania sprzętowe. Czego możemy spodziewać się w tej kwestii?

Czego wymaga dobra zabawa?

Do stworzenia Cyberpunku 20077 studio CD Projekt RED wykorzystało ten sam silnik graficzny co w przypadku Wiedźmina 3. Można się zatem spodziewać, że skoro zastosowano RED Engine, wymagania sprzętowe będą na zbliżonym poziomie. Studio zaznaczyło jednak, że wciąż rozwija swój projekt, dostosowując silnik do najnowszych rozwiązań technicznych. Wciąż brakuje oficjalnego stanowiska twórców gry, jednak sporo mówi się o prognozowanych wymaganiach sprzętowych Cyberpunku. Ważną informację w kontekście wymagań gry jest fakt, że będzie ona dostępna na dotychczasowe konsole. Cieszy to posiadaczy Playstation 4 oraz Xboxa One. Cyberpunk.2077 ps4 Euro RTV Agd w preorderze już cieszy się ogromną popularnością. To, że CD Projekt RED nie czeka na PS5 oznacza, że wymagania będą nieco mniejsze.

d259fe7

Czego jednak możemy się spodziewać po Cyberpunku 2077? Prognozowane minimalne wymagania sprzętowe to:

• procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz,
• karta graficzna 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780 lub AMD Radeon R9 280,
• 12 GB RAM-u.

A jak mogą prezentować się zalecane parametry sprzętowe, które pozwolą swobodnie cieszyć się rozgrywką?

• procesor Intel Core 7-8700K 3.7 GHz,
• karta graficzna 8 GB, Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56 lub lepsza,
• 16 GB RAM-u.

d259fe7

Oznacza to, że nawet jeśli kupiliśmy w 2015 roku nowy komputer lub laptop, na którym z powodzeniem graliśmy w Wiedźmina 3: Dziki Gon, obecnie może to być za mało na grę w Cyberpunk 2077. W dzisiejszych realiach za sprzęt, który bez trudu sprosta wymaganiom najnowszego dzieła CD Projekt RED trzeba będzie wydać około 7 tysięcy złotych. Jednym z istotnych czynników wpływających na wysokie potrzeby sprzętowe Cyberpunku 2077 jest z pewnością wykorzystanie Ray Tracingu, który znacząco zwiększa realizm oświetlenia. Jednak efekt ten można uzyskać tylko z najnowszymi modelami GeForce RTX 2070.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany
d259fe7

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d259fe7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj