Trwa ładowanie...
d43ginq

Cyberpunk 2077 na VR? CD Projekt RED brał to pod uwagę

CD Projekt RED przyznał, że zastanawiał się nad wdrożeniem technologii VR do "Cyberpunk 2077". Jednak sami nie wierzą w powodzenie takiego projektu - dlaczego? Wytłumaczył jeden z producentów, John Mamais.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cyberpunk 2077 raczej nie trafi na VR
Cyberpunk 2077 raczej nie trafi na VR (Materiały prasowe)
d43ginq

W wywiadzie dla OnMSFT, John Mamais opowiadała o produkcji "Cyberpunka 2077". Tytuł jest zdecydowanie najbardziej wyczekiwaną grą polskiego studia, ale prawdopodobnie jest również jednym z najgłośniejszych tytułów, jaki ma ukazać się w tym roku.

Mamais przyznał, że studio rozważało wdrożenie technologii wirtualnej rzeczywistości, jednak na tą chwilę, jak tłumaczy producent, "nie jest to opłacalne". Mamais podkreśla również, że o ile sam fascynuje się VR-em, to jak na razie platforma jest "bardzo eksperymentalna i niszowa".

CD Projekt RED stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko, a oczekiwania wobec "Cyberpunka 2007" są równie duże. Zdaniem producenta nie ma możliwości, by z obecną technologią dopasować te oczekiwania do możliwości VR-u. Dodaje, że studio próbowało, ale efekty nie spełniały ich oczekiwań.

d43ginq

Zobacz też: Najnowszy pokaz "Cyberpunk 2077" - nowej gry od twórców "Wiedźmina"

Producent zdradził jednak kilka innych szczegółów dotyczących gry. Został zapytany m.in. o dodatki do gry i przyznał, że model, jaki zastosowano w "Wiedźminie 3" się sprawdził, więc może zostać powtórzony Mamais przyznał jednak, że nie może zdradzić nic więcej.

Ciekawa jest również odpowiedź na pytanie dotyczące "Cyberpunka 2077" na Nintendo Switch. Mamais twierdzi, że na razie wydaje się niemożliwe przeniesienie gry na konsolę Nintendo, jednak dodaje, że "Wiedźmin 3" też wydawał się niemożliwy - a jednak jest. Cóż, trudno uwierzyć, by udało się powtórzyć przeniesienie nowej, tak dużej gry na Nintendo Switch, ale być może twórcy mają jakiegoś asa w rękawie. Jeśli jesteście ciekawi kolejnych informacji, jakie zdradził Mamains, sprawdźcie nas wcześniejszy artykuł.

Przypominamy, że premiera "Cyberpunk 2077" została przeniesiona na wrzesień 2020 roku. Nie wiadomo jednak, czy gra będzie działać na obu generacjach, ponieważ na razie, na obecnej generacji tytuł działa dosyć słabo.

d43ginq

Podziel się opinią

Share

d43ginq

d43ginq