WP

"Cyberpunk 2077: CD Projekt RED o wspierających postaciach

"Cyberpunk 2077" pod względem towarzyszących bohaterowi postaci będzie jak wszystkie gry z serii "Wiedźmin". Potwierdza to CD Projekt RED. To nie najlepsza wiadomość dla fanów gier RPG.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Cyberpunk 2077": twórcy zdradzają szczegóły
"Cyberpunk 2077": twórcy zdradzają szczegóły (Youtube.com)
WP

Pamiętający klasyczne tytuły RPG wiedzą, że rozbudowana drużyna to podstawa. To właśnie dlatego wśród fanów do dziś popularna jest kwestia Piotra Fronczewskiego: "przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę". CD Projekt RED miał jednak inne podejście i dlatego w serii "Wiedźmin" Geralt przeważnie działał w pojedynkę. Tylko od czasu do czasu towarzyszyła mu inna postać, wspierając go w niektórych starciach.

"Cyberpunk 2077": bez dodatkowych bohaterów

Uważnie śledzący materiały z "Cyberpunk 2077" z Gamescom mogli mieć wrażenie, że CD Projekt RED w najnowszych produkcjach zmieni swoje nastawienie. Główny bohater to V, ale w pierwszym 50-minutowym gameplayu mogliśmy zobaczyć także Jackiego, kumpla od brudnej roboty. Jackie pomaga graczowi w misji, ale nie można go kontrolować. Czy zostanie na stałe? CD Projekt RED wyjaśnia - nie.

WP

- Tak jak w "Wiedźminie", jeżeli fabuła będzie to uzasadniała, gracz otrzyma jednego lub dwóch towarzyszy w danej misji. Nie chcemy jednak mechanizmu pomocników, przez który postać nigdy nie jest sama - wytłumaczył na forum gry Philipp Weber, cytowany przez Eurogamer.

"Cyberpunk 2077": FPP, a nie RPG

Fani gatunku gier RPG będą pewnie tym rozczarowani. I nie tylko tym. "Cyberpunk 2077" - w odróżnieniu od serii "Wiedźmin" - przedstawi akcję z perspektywy oczu głównego bohatera, a nie jego pleców. Wprawdzie w żaden sposób nie przeszkadzałoby to w dodaniu drużyny, ale trzeba pamiętać, że "Cyberpunk 2077" większy nacisk kładzie np. na strzelanie. Stąd decyzja twórców o zmianie perspektywy. I dlatego też tych tradycyjnych "erpegowych" rozwiązań może być mniej.

WP
Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP