Trwa ładowanie...

Commandos 2 HD Remaster bez swastyk. Cenzura w grze o II Wojnie Światowej [WIDEO]

Swastyki i inne typowe dla II Wojny Światowej symbole nie są widoczne w grze Commandos 2 HD Remaster. Gracze, którzy z utęsknieniem czekali na pojawienie się odświeżonej wersji mogą się zdziwić z powodu wprowadzonej cenzury.

Commandos 2 HD Remaster bez swastyk. Cenzura w grze o II Wojnie Światowej [WIDEO]Źródło: Steam
d1ewsan
d1ewsan

Gra Commandos 2 HD Remaster jest od dzisiaj dostępna w sklepie Steam. Gracze, którzy czekali na dopracowaną grę możliwie wiernie oddającą realia II Wojny Światowej mogą jednak poczuć niedosyt – z uwagi na wprowadzoną cenzurę, w grze próżno szukać swastyk i innych symboli jednoznacznie kojarzonych z III Rzeszą.

Jak zwrócono uwagę na łamach AntyRadia, twórcy zdecydowali się na uproszczenie procesu wydawniczego i stworzenie tylko jednej wersji gry na cały świat. Wynika to z zakazów promowania symboliki nazistowskiej w niektórych krajach, z którymi twórcy gry chcą pozostać w zgodzie.

Z tego samego powodu w Commandos 2 HD Remaster nie pojawiają się także niektóre sceny. Przykładem może być ocenzurowana śmierci żołnierzy ginących w efekcie użycia przez wroga miotacza ognia.

Gra Commandos 2 HD Remaster jest dostępna na platformie Steam od 24 stycznia. Do końca miesiąca można ją kupić w promocji i zamiast ponad 70 złotych, zapłacić tylko 61 z groszami. Dostępny jest także pakiet z grą Praetorians HD Remaster, który pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej.

d1ewsan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ewsan
Więcej tematów