Trwa ładowanie...
d1p32yj

Commandos 2 HD Remaster bez swastyk. Cenzura w grze o II Wojnie Światowej [WIDEO]

Swastyki i inne typowe dla II Wojny Światowej symbole nie są widoczne w grze Commandos 2 HD Remaster. Gracze, którzy z utęsknieniem czekali na pojawienie się odświeżonej wersji mogą się zdziwić z powodu wprowadzonej cenzury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Commandos 2 HD Remaster
Commandos 2 HD Remaster (Steam)
d1p32yj

Gra Commandos 2 HD Remaster jest od dzisiaj dostępna w sklepie Steam. Gracze, którzy czekali na dopracowaną grę możliwie wiernie oddającą realia II Wojny Światowej mogą jednak poczuć niedosyt – z uwagi na wprowadzoną cenzurę, w grze próżno szukać swastyk i innych symboli jednoznacznie kojarzonych z III Rzeszą.

Jak zwrócono uwagę na łamach AntyRadia, twórcy zdecydowali się na uproszczenie procesu wydawniczego i stworzenie tylko jednej wersji gry na cały świat. Wynika to z zakazów promowania symboliki nazistowskiej w niektórych krajach, z którymi twórcy gry chcą pozostać w zgodzie.

d1p32yj

Z tego samego powodu w Commandos 2 HD Remaster nie pojawiają się także niektóre sceny. Przykładem może być ocenzurowana śmierci żołnierzy ginących w efekcie użycia przez wroga miotacza ognia.

Gra Commandos 2 HD Remaster jest dostępna na platformie Steam od 24 stycznia. Do końca miesiąca można ją kupić w promocji i zamiast ponad 70 złotych, zapłacić tylko 61 z groszami. Dostępny jest także pakiet z grą Praetorians HD Remaster, który pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej.

d1p32yj

Podziel się opinią

Share

d1p32yj

d1p32yj