Trwa ładowanie...
djgha5h

CD Projekt na zakupach. Wyda miliony na polskie obligacje

CD Projekt ogłosił, że planuje przeznaczyć na inwestycje do 300 mln złotych. Za te pieniądze planuje zakup obligacji Skarbu Państwa oraz trzech innych państw.
Share
CD Projekt planuje wydać 300 mln zł na obligacje
CD Projekt planuje wydać 300 mln zł na obligacjeŹródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett
djgha5h

CD Projekt w komunikacie prasowym poinformował, że planuje zakup obligacji Skarbu Państwa oraz obligacji Niemiec, Szwajcarii i USA. Na polskie obligacje ma przeznaczyć nawet do 150 mln złotych z łącznie 300 mln, które przeznaczy na zakupy.

- Nabywanie obligacji następować będzie w okresie najbliższych 3 miesięcy a okres ich wykupu będzie nie dłuższy niż 3 lata lub w przypadku wybranych obligacji amerykańskich do 5 lat - podaje CD Projekt. Pieniądze mają pochodzić z nadwyżek gotówkowych spółki.

djgha5h

CD Projekt w kwietniu pochwalił się rekordowymi wynikami. Z kolei nadwyżka gotówki na koniec 2019 sięgnęła ponad 482 mln złotych, nawet mimo zakupu budynku, w którym od 20 lat mieści się siedziba firmy.

Po marcowym spadku akcje CD Projekt SA cały czas idą w górę. 27 kwietnia osiągnęły rekordową wartość 368 zł, a w momencie pisania tego artykułu (7 maja) ich wartość wynosiła 356,80 zł.

 Google
Źródło: Google

Cały świat czeka teraz na premierę "Cyberpunk 2077". Oczekiwania graczy i inwestorów są wysokie, ale mamy nadzieję, że CD Projekt stanie na wysokości zadania.

djgha5h

Zobacz też: Cyberpunk 2077 — Oficjalny Trailer z E3 2019

djgha5h

Podziel się opinią

Share
djgha5h
djgha5h
Więcej tematów