Trwa ładowanie...

Baldur's Gate 3 już w 2020 roku!

Baldur's Gate 3 będzie dostępne już w tym roku. Tytuł ma trafić na Steam Early Access jeszcze w 2020, informację o tym podało Hasbro na targach New York Toy Fair.

Share
Baldur's Gate 3 już w 2020 roku!Źródło: Larian Studios
d2z9zy8

Co ma Hasbro, jeden z największych producentów zabawek, do kultowej serii gier komputerowych "Baldur's Gate"? Hasbro jest właścicielem firmy The Wizards of the Coast, który z kolei jest właścicielem systemu RPG Dungeons & Dragons. Na ich licencji powstała i nadal powstaje seria "Baldur's Gate".

Podczas targów poświęconych branży zabawkarskiej New York Toy Fair, pracownicy Hasbro podzielili się najbliższymi planami firmy. Jednym z nich jest wypuszczenie gry "Baldur's Gate 3" we wczesnym dostępie na platformie Steam Early Access jeszcze w roku 2020.

d2z9zy8

Pierwszego "baldura" stworzyło studio Bioware. Za trzecią cześć gry odpowiada Larian Studios, belgijskie studio, które stworzyło m.in. serię gier RPG "Divinity: Original Sin". Seria "Baldur's Gate" zdobyła niezwykłą popularność w Polsce za sprawą pierwszej części, która została w pełni przetłumaczona przez CD Projekt. Pod koniec lat 90. pełna lokalizacja gier w języku polskim była jeszcze czymś mało spotykanym, zwłaszcza w przypadku tak rozbudowanych gier, jaką było "Baldur's Gate". Właśnie w tej grze pojawiła się kultowa fraza w wykonaniu Piotra Fronczewskiego "przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę".

d2z9zy8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z9zy8
d2z9zy8
Więcej tematów