Trwa ładowanie...

Anodyne 2, Short Hike i Mutazione za darmo w Epic Games Store. Za tydzień prawdziwy hit

Epic coraz bardziej nas rozpieszcza. Po ostatnim rozdawaniu jednej i dwóch gier, przyszedł czas na aż trzy pozycje. Nie są to może gry AAA, ale otrzymanie trzech niezależnych produkcji to też przyjemna perspektywa, a za tydzień będzie jeszcze lepiej.

Anodyne 2, Short Hike i Mutazione za darmo w Epic Games Store. Za tydzień prawdziwy hitŹródło: Youtube.com, fot: ANALGESIC PRODUCTIONS
d1nh32k
d1nh32k

Tradycyjnie gry otrzymamy na stałe dodając je do naszego konta Epic Games Store w czasie obowiązywania tygodniowej oferty na bezpłatne kopie. Wystarczy zalogować się na swój profil i wejść na dedykowaną stronę sklepu lub wyszukać gry w aplikacji Epic Games Store Launcher. Oferta zmieni się w przyszły czwartek 19 marca o godzinie 17:00.

Anodyne 2: Return to Dust

Ale do tej pory możemy zaopatrzyć się bezpłatnie w Anodyne 2: Return to Dust, A Short Hike i Mutazione. Pierwsza z gier może coś wam mówić. To niezależna produkcja i kontynuacja całkiem dobrze przyjętego Anodyne. To retro action-RPG, które może kojarzyć się wizualnie ze starą Zeldą czy Pokemonami z Game Boya. A jak ma się to do części drugiej?

Do Anodyne 2: Return to Dust dodano mechaniki platformowe dzięki wprowadzeniu grafiki 3D i zwiększono udział akcji przy mniejszym zwracaniu uwagi na aspekt RPG produkcji. Nawet fabuła nie jest powiązana z poprzedniczką. Co ciekawe poza typowymi sekwencjami trzecioosobowymi, w grze możemy pograć też przy rzucie z boku czy w retro stylu RPG - w zależności od danej aktywności.

d1nh32k

A Short Hike

A Short Hike od adamgryu jest pobocznym projektem jednego człowieka, choć ścieżka dźwiękowa wyszła spod ręki jeszcze innego twórcy. Ta eksploracyjna gra przygodowa rozgrywająca się w parku narodowym w pobliżu góry Hawk Peak. Sterujemy w niej antropomorficznym ptakiem, który potrafi szybować na pewne odległości, co jest niezbędne w wielu zagadkach środowiskowych. Napotkane postaci, które również są zwierzętami powierzają nam różne zadania, które realizujemy w drodze na szczyt.

Mutazione

Mutazione to już doświadczenie najbliższe typowej grze przygodowej. Podobnie jak poprzedni tytuł, tutaj także zastosowano pixelart. Za to tematyka jest zdecydowanie nietypowa. Nasza bohaterka wyrusza do niewielkiej miejscowości, której mieszkańcy wiele lat temu przeszli mutacje spowodowane upadkiem meteorytu.

Nie chodzi o to, że są teraz krwiożerczymi bestiami, wyglądają co prawda zupełnie inaczej i unikalnie, ale są po prostu wyrzutkami. Kai sprowadziły w okolice sprawy rodzinne, ale przy okazji coraz mocniej poznaje lokalną społeczność.

Watch Dogs i The Stanley Parable już za tydzień

Za tydzień 19 marca prawdziwy hit od Ubisoftu. Pierwsza część Watch Dogs to coś mniej więcej w typie GTA, ale działamy jako haker posiłkujący się najnowszą technologią, chociaż nie stronimy od broni palnej. To naprawdę dobra pozycja o niezłej oprawie graficznej, choć nie aż tak łakomy kąsek jak może się wydawać, bo Ubisoft na swoim Uplay niegdyś rozdawał już tę pozycję za darmo.

Epic Games Store
Źródło: Epic Games Store

Druga pozycja, która będzie dostępna za 7 dni, to The Stanley Parable. Bardzo specyficzna gra, która jest w pewnym sensie memem i wyśmiewa różne techniki stosowane w gameplayach. Kiedyś brylowała jako chętnie streamowany na YouTube tytuł.

d1nh32k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nh32k
Więcej tematów