Qaqwqwrqw

Android trafia na Nintendo Switch. Na razie nieoficjalnie, ale można pobierać aplikacje

W 2018 r. odkryto sposób, który umożliwił użytkownikom crackowanie konsoli Nintendo Switch, dzięki czemu programiści zyskali nowe możliwości. Właśnie udało się uruchomić system Android przekształcając konsolę w urządzenie multimedialne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Android uruchomiony na Nintendo Switch
Android uruchomiony na Nintendo Switch (YouTube)
Qaqwqwrqw

Projekt SwitchRoot Android pozwala na uruchomienie systemu bez konieczności instalowania go na konsoli - z karty SD. Dzięki tej opcji możemy łatwo przekształcić Nintendo Switch w urządzenie multimedialne i internetowe, które pozwoli także zagrać w starsze gry, dzięki emulatorom dostępnym na Androida.

Redaktorzy portalu XDA-Developers pokazali, że Android na konsoli działa prawidłowo i możemy pobrać większość aplikacji, które dostępne są w sklepie Google Play, w tym Netflix, którego brakuje na Switchu. Poniżej możecie zobaczyć wideo, na którym pokazane zostało działanie Androida na najnowszej konsoli od Nintendo:

Qaqwqwrqw

Co ciekawe, również sterowanie z pomocą kontrolerów Jon-Con działa bez zarzutu mimo zmiany systemu operacyjnego. Co więcej z Androida na Switchu można korzystać również w wersji stacjonarnej, po włożeniu urządzenia do docka.

Oczywiście nie wszystkie funkcje dostępne dla systemu Android działają na konsoli co wynika z jej ograniczeń sprzętowych. Nintendo Switch nie jest wyposażony w GPS, aparat czy mikrofon, więc wiele aplikacji nie będzie działać poprawnie lub w ogóle z nich nie skorzystamy. Jednak, jeśli chcecie spróbować swoich sił, to tutaj znajdziecie informacje na temat, jak zainstalować Androida na Switcha (nieoficjalnie).

Android na Nintendo Switch YouTube
Podziel się
Qaqwqwrqw

Nintnedo Switch oferuje w ostatnim czasie sporo nowości graczom. Japoński gigant zapowiedział niedawno nową wersję konsoli - Nintendo Switch Lite oraz obiecał, że do sprzedaży trafi nowa, odświeżona wersja Switcha z nowszym procesorem. Warto też przypomnieć o ogromnym sukcesie "Super Mario Maker 2", który był najlepiej sprzedającą się grą w czerwcu, mimo że wyszła na dwa dni przed końcem miesiąca. Ale to nie koniec nowości dla grających - na Quakeconie 2019 została zapowiedziana seria "Doom" na Switcha.

Polub WP Gry
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw