Trwa ładowanie...
ycipk-2ocnzl

Android trafia na Nintendo Switch. Na razie nieoficjalnie, ale można pobierać aplikacje

W 2018 r. odkryto sposób, który umożliwił użytkownikom crackowanie konsoli Nintendo Switch, dzięki czemu programiści zyskali nowe możliwości. Właśnie udało się uruchomić system Android przekształcając konsolę w urządzenie multimedialne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Android uruchomiony na Nintendo Switch
Android uruchomiony na Nintendo Switch (YouTube)
ycipk-2ocnzl

Projekt SwitchRoot Android pozwala na uruchomienie systemu bez konieczności instalowania go na konsoli - z karty SD. Dzięki tej opcji możemy łatwo przekształcić Nintendo Switch w urządzenie multimedialne i internetowe, które pozwoli także zagrać w starsze gry, dzięki emulatorom dostępnym na Androida.

Redaktorzy portalu XDA-Developers pokazali, że Android na konsoli działa prawidłowo i możemy pobrać większość aplikacji, które dostępne są w sklepie Google Play, w tym Netflix, którego brakuje na Switchu. Poniżej możecie zobaczyć wideo, na którym pokazane zostało działanie Androida na najnowszej konsoli od Nintendo:

ycipk-2ocnzl

Co ciekawe, również sterowanie z pomocą kontrolerów Jon-Con działa bez zarzutu mimo zmiany systemu operacyjnego. Co więcej z Androida na Switchu można korzystać również w wersji stacjonarnej, po włożeniu urządzenia do docka.

Oczywiście nie wszystkie funkcje dostępne dla systemu Android działają na konsoli co wynika z jej ograniczeń sprzętowych. Nintendo Switch nie jest wyposażony w GPS, aparat czy mikrofon, więc wiele aplikacji nie będzie działać poprawnie lub w ogóle z nich nie skorzystamy. Jednak, jeśli chcecie spróbować swoich sił, to tutaj znajdziecie informacje na temat, jak zainstalować Androida na Switcha (nieoficjalnie).

Android na Nintendo Switch YouTube
Podziel się
ycipk-2ocnzl

Nintnedo Switch oferuje w ostatnim czasie sporo nowości graczom. Japoński gigant zapowiedział niedawno nową wersję konsoli - Nintendo Switch Lite oraz obiecał, że do sprzedaży trafi nowa, odświeżona wersja Switcha z nowszym procesorem. Warto też przypomnieć o ogromnym sukcesie "Super Mario Maker 2", który był najlepiej sprzedającą się grą w czerwcu, mimo że wyszła na dwa dni przed końcem miesiąca. Ale to nie koniec nowości dla grających - na Quakeconie 2019 została zapowiedziana seria "Doom" na Switcha.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2ocnzl

ycipk-2ocnzl
ycipk-2ocnzl