Trwa ładowanie...
d1svuwr

95-latce zepsuł się Game Boy. Nie dało się go naprawić. Nintendo wkroczyło do akcji

Stare sprzęty służą przez lata i trudno się z nimi rozstać. Czasami jednak nie ma wyjścia, bo egzemplarz nie jest dłużej produkowany lub brakuje części zamiennych. Taki problem miała 95-letnia Japonka. Na szczęście Nintendo zareagowało.
Share
Game Boy powróci w glorii chwały w wersji mini?
Game Boy powróci w glorii chwały w wersji mini?Źródło: Wikimedia Commons CC0, Fot: Kos
d1svuwr

Japonka wykorzystywała Game Boya do gry w Tetrisa. W końcu jednak sprzęt odmówił posłuszeństwa. Córka 95-latki chciała naprawić zepsuty model, ale serwisy rozkładały ręce - nikt nie chciał się podjąć tego zadania. Wymiana na nowy również nie wchodziła w grę, bo mówimy o sprzęcie, który do sprzedaży trafił w...1989 roku.

Teoretyczne Tetris jest dostępny na sprzętach mobilnych czy nowych konsolach, jednak mówimy o starszej kobiecie, która niekoniecznie musi chcieć uczyć się nieznanych technologii.

Wnuk Japonki przytomnie zauważył, że warto zwrócić się z pomocą do Nintendo, które zawsze wyciągało pomocną dłoń do fanów. Kiedy rodzina 95-latki odesłała zepsute urządzenie firmie, ta po jakimś czasie odesłała działający model, który udało się znaleźć w magazynie.

d1svuwr

Kobieta zmarła w wieku 99 lat. Jak podkreśla rodzina, do końca swoich dni pozostawała świadoma. Niewykluczone, że dobra umysłowa forma to właśnie zasługa m.in. hobby, jakim było gra w Tetrisa na wysłużonym Game Boyu. Ruch Nintendo był naprawdę wzruszający - gigant nie zostawił swoich fanów na lodzie.

źródło: Eurogamer

d1svuwr

Podziel się opinią

Share
d1svuwr
d1svuwr
Więcej tematów