WP
Informacja prasowa
Wydarzenia

25 maja zaczyna się wielkie święto graczy - Pixel Heaven

W weekend jedna z warszawskich hal zamieni się w prawdziwy wehikuł czasu. Na piątej edycji Pixel Heaven zagramy na retro komputerach i konsolach z lat 80., poodbijamy piłeczkę na flipperach. Starsi wspomną czasy młodości, młodzi sami się przekonają, jak kiedyś się grało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
25 maja zaczyna się wielkie święto graczy - Pixel Heaven
(Robert Łapiński/Pixel Heaven)
WP

W dniach 25 – 28 maja 2017 r. odbędzie się piąta edycja Pixel Heaven - wyjątkowego wydarzenia dla wielbicieli elektronicznej rozrywki, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, niezależnych twórców gier wideo oraz miłośników komiksów, gier planszowych i klimatów lat 80. i 90 ubiegłego wieku. Pixel Heaven to także największe w Polsce święto niezależnych twórców gier – czyli wystawa PIXEL.EXPO, konferencja PIXEL.CONNECT oraz nagrody PIXEL.AWARDS.

Dla twórców

Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach w Warszawie. 25 maja (czwartek) to dzień dedykowany wyłącznie twórcom gier wideo. Tego dnia w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 odbędzie się branżowa konferencja PIXEL.CONNECT na którą wstęp dla przedstawicieli gamedevu będzie bezpłatny. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta M. St. Warszawy.

WP
pixel
Podziel się

Dla graczy

Na wekend dni (26-28 maja) impreza przenosi się podobnie jak przed rokiem do wyjątkowych wnętrz Zajezdni Autobusowej MZA przy ul. Włościańskiej 52. Surowe, postindustrialne przestrzenie stworzą właściwy klimat, a rozległy teren zewnętrzny zostanie na czas imprezy przejęty przez foodtrucki i dostawców napojów chłodzących.

pixel
Podziel się
WP

Stare gry, zabytkowe sprzęty i panele

Każda edycja to znakomici goście specjalni i atrakcje, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej imprezy w Polsce. Atrakcji jak zawsze nie zabraknie dla wielbicieli retro – tym razem czekać na nich będzie ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami 8 / 16 bit gotowych do zabawy, a poza tym automaty arcade, prawdziwe flippery i wynalazki z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Odbędą się konkursy i opowieści w ramach Retro Stories z udziałem wyjątkowych gości specjalnych.

Inne atrakcje

WP

A to nie koniec atrakcji. Goście tegorocznego Pixel Heaven będą mogli pograć w gry planszowe, zwiedzić wystawę „Komiksy PRL”. Nie zabraknie strefy chillout z demosceną. Przewidziano specjalną strefę dla najmłodszych uczestników – czyli Kids Play & Learn. Odbędzie się konkurs „retrocosplay” oraz „Giełda Komputerowa” - czyli wyjątkowy powrót do czasów niezapomnianych giełd komputerowych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. A podczas sobotniego afterparty na uczestników czekać będą pozytywna atmosfera oraz wyjątkowe koncerty.

Co, gdzie, kiedy?

Pixel Heaven 2017. Retro & Indie Gaming Fest
25 maja 2017 r., Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56
26 – 28 maja 2017 r., Zajezdnia Autobusowa MZA, ul. Włościańska 52
www.pixelheavenfest.com

Więcej informacji udziela organizator:
Robert Łapiński
robert@pixel-magazine.com
+48 668-280-363

WP

Informacja prasowa

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP