Trwa ładowanie...

13-latek przejął konto kolegi w grze i wydał ponad 1500 zł

Obiecał stworzyć potężną postać, narobił kłopotów rodzinie.

13-latek przejął konto kolegi w grze i wydał ponad 1500 złŹródło: Getty Images
d1hij5d
d1hij5d

Jak informuje serwis tygodnik-szczytno.pl, sprawą 13-letniego mieszkańca województwa kujawsko – pomorskiego niebawem zajmie się Sąd Rodziny.

Nastolatek przejął konto od swojego rówieśnika. Miał mu pomóc wybić "wyższy level". Do konta podpięta była jednak karta płatnicza, należąca do rodziców właściciela profilu. 13-latek skorzystał z tego faktu i dokonał w wirtualnym świecie transakcji na sumę prawie 1600 zł.

d1hij5d

Sprawa wyszła na jaw, gdy 46-letnia mieszkanka Szczytna, chcąc dokonać opłat za rachunki zauważyła brak środków pieniężnych na koncie – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Pokrzywdzona oświadczyła, że straciła blisko 1600 złotych.

Szczycieńscy śledczy ustalili dane 13-latka i skontaktowali się z jego rodzicami. Chłopiec niebawem stanie przed Sadem Rodzinnym, aby wytłumaczy się ze swojego zachowania.

Łącznie chłopak dokonał 33 transakcji. Policja nie ujawnia, w jakiej grze doszło do przewinienia.

Niestety takie sytuacje się zdarzają. Warto sprawdzać, w co gra nasza pociecha i czy może w danej produkcji wydawać pieniądze. Niekiedy dziecko może nie mieć świadomości, że wydaje prawdziwe, a nie wirtualne sumy.

d1hij5d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hij5d
Więcej tematów