Trwa ładowanie...

TOP 10 najlepszych darmowych gier na czas kwarantanny

Czas kwarantanny nie musi nam upływać w czterech ścianach, możemy przenieść się do dowolnego świata, wystarczy zagłębić się w książkach, filmach lub grach.

TOP 10 najlepszych darmowych gier na czas kwarantannyŹródło: Materiały prasowe, fot: Materiał Partnera
dipgmy1
dipgmy1
Artykuł sponsorowany

Mamy kilka propozycji dla każdego z was, nie musicie tych gier kupować – wystarczy założyć darmowe konto lub pobrać grę na swój komputer i rozpocząć przygodę. Poniższa lista pozwoli Wam zapoznać się z wybranymi tytułami darmowych gier.

1.Star Conflict
Science-fiction nadal dobrze się trzyma w branży gier, a swojej drugiej młodości doświadcza dzięki przeglądarkom. Gracz wciela się tutaj w dowódcę statku kosmicznego, który przemierza odległe zakątki kosmosu. Na swojej drodze spotyka oczywiście wielu przeciwników, również tych całkiem realnych, czyli innych graczy. Dodatkowym atutem gry Star Conflict jest możliwość zarządzania własnym statkiem poprzez jego rozbudowę, ulepszanie broni oraz systemów obronnych.

{:external}

dipgmy1

Zagraj w Star Conflict

2.Tribal Wars 2
Pierwsza część tej gry sporo namieszała na rynku kilka lat temu. Twórcy postanowili zatem pójść za ciosem i zaoferować graczom coś zupełnie nowego, ale jednocześnie dobrze im znanego. Mechanika gry, opierająca się na zarządzaniu własną osadą, tworzeniem jednostek oraz handlu, nie uległa większej zmianie, ale dodano kilka nowych jednostek i możliwości rozwoju technologii. Wyraźną różnicę widać za to w szacie graficznej, która została w znacznym stopniu zmodyfikowana, oferując użytkownikom ładniejszą oprawę.

{:external}

dipgmy1

Zagraj w Tribal Wars 2

3.Total Battle: Tactical War
Total Battle: Tactical War kontynuuje tradycję rozgrywek typu RTS osadzonych w świecie fantasy. Gracz zostaje władcą jednego z wirtualnych królestw, które krok po kroku musi rozbudować na tyle, aby w przyszłości stało się niepokonanym królestwem. Poza typowymi mechanizmami opierającymi się na zarządzaniu ekonomią, badaniami oraz wojskiem, twórcy gry dodali kilka ciekawych rozwiązań fabularnych, takich jak np. walki z mitycznymi potworami. Podniosło to poziom trudności samej rozgrywki, wymuszając na graczu większe skupienie, ale dzięki temu satysfakcja ze zwycięstwa jest jeszcze większa.

{:external}

dipgmy1

4.Rail Nation
Symulatory kolei to chyba jedna z najpopularniejszych kategorii gier komputerowych, zaraz po FPS-ach i strategiach czasu rzeczywistego. Rail Nation oferuje dokładnie to, czego można spodziewać się po samym przeczytaniu tytułu gry, czyli możliwość budowania wedle własnego uznania potężnej sieci kolei. Rozgrywka zaczyna się niepozornie, ale z czasem staje się na tyle rozbudowana, że zarządzanie całym przedsiębiorstwem staje się nie lada wyzwaniem. Poza oczywistym budowaniem torów i kupowaniem pociągów gracz musi pilnować, aby cały interes przynosił zysk, w przeciwnym wypadku bardzo szybko pójdzie z torbami.

{:external}

dipgmy1

Zagraj w Rail Nation

5.Game of Thrones
Jeden z największych hitów telewizyjnych, oparty na cyklu książek J.R.R. Martina w końcu doczekał się swojej gry przeglądarkowej. Co więcej, jest to tytuł na licencji, dlatego gracze mogą być pewni, że spotkają w wirtualnym świecie nie tylko swoich ulubionych bohaterów, ale przede wszystkim świat znanym im z telewizji. Fabuła została na podstawie książki i serialu, oferując tym samym przeniesienie się pod słynny Mur, lub do Królewskiej Przystani. Głównym zadaniem gracza jest rozwijanie swojej postaci, gromadzenie armii, toczenie przy ich pomocy bitew, ale także rozważne zawieranie sojuszy i wchodzenie w konspiracyjne kontakty.

{:external}

dipgmy1

6.War Thunder
Któż z nas nie marzył o tym, aby zasiąść za sterami myśliwca lub bombowca i rzucić się w wir podniebnej walki? War Thunder oferuje graczom dokładnie te przeżycia, a do tego w całkiem przyjemnej dla oka grafice. Na początek mamy do dyspozycji zaledwie kilka niezbyt imponujących maszyn, ale wraz z kolejnymi bitwami będziemy mieli możliwość odblokowywania coraz lepszych samolotów, podzielonych na kilka grup oraz stron konfliktów. Twórcy postarali się o stworzenie map wzorowanych na rzeczywistych bitwach z czasów II wojny światowej, co zdecydowanie uatrakcyjnia prowadzenie rozgrywki. Duży nacisk położono również na detale samolotów, tak aby, jak najlepiej odwzorować ich realny wygląd.

{:external}

dipgmy1

Zagraj w War Thunder

7.Fortnite
Jedna z najbardziej popularnych strzelanek ostatnich lat swoją zawrotną karierę zawdzięcza właśnie trybowi prowadzenia gry przez przeglądarkę internetową. To Fortnite, jako jeden z pierwszych tytułów rozpropagował tryb battle royale, który obecnie staje się standardem w niemal każdej grze tego typu. Głównym zadaniem gracza jest przetrwanie na niewielkiej wyspie. Brzmi łatwo, ale takie nie jest. Przeciwnicy dysponują całym arsenałem broni i pułapek, które z łatwością mogą zakończyć rozgrywkę już na samym jej początku. Twórcy podeszli do swojego dzieła w sposób nietuzinkowy, wprowadzając wiele elementów humorystycznych, które doskonale trafiły w potrzeby rynku.

{:external}

Zagraj w Fortnite

8.OGame
Gra, która doczekała się niemal kultowego statusu wśród weteranów gier przeglądarkowych, nadal mocno trzyma się na rynku. Przez ponad kilkanaście lat jej istnienia sama rozgrywka nigdy nie uległa większym zmianom, trzymając się wiernie czystej ekonomii. Głównym zadaniem gracza, jest rozbudowanie swojego kosmicznego imperium, poprzez handel, zawieranie sojuszy, ale co najistotniejsze – wojnę. Kolonizacja nowych planet, tworzenie teleportów i ogromnych flot handlowych lub wojennych nadal, po tylu latach nie nudzi, wręcz przeciwnie – wciąga na wiele godzin.

{:external}

Zagraj w Ogame

9.Forge of Empires
Każda cywilizacja zaczynała od niewielkich społeczności skupionych wokół słabo rozwiniętych osad. Zdobycie terenów niezbędnych do życia, zwiększanie wpływów w okolicznych królestwach oraz rozbudowywanie swojej potęgi, to główne cele w Forge of Empires. Gracz zaczyna praktycznie od zera, przedzierając się przez kolejne etapy gry, po to, aby jego małe imperium, stało się kiedyś najpotężniejszym na całym serwerze. Ekonomia jest tutaj równie ważna, co technologia czy polityka. Jeśli zapomnimy o jednym z tych filarów, nasze wysiłki bardzo szybko mogą legnąć w gruzach, tak samo, jak nasze wirtualne miasto.

{:external}

10.World of Tanks
World of Tanks to ewenement w świecie gier przeglądarkowych, która jako pierwsza pokazała, jak istotna jest to dziedzina rozrywki w wirtualnym świecie. Miliony aktywnych graczy na całym świecie pokochały batalie prowadzone z perspektywy załogi czołgów na frontach niemal wszystkich bitew II wojny światowej. Podobnie jak w przypadku innych gier tego typu, także i tutaj gracz zaczyna z kilkoma pojazdami, które może ulepszać, kupować nowe, aż w końcu jego czołg stanie się postrachem każdej bitwy. Kooperacja z innymi użytkownikami jest kluczowym elementem rozgrywki, angażując do zabawy nie tylko umiejętności praktyczne, ale także te polegające na działaniu w grupie.

{:external}

Artykuł sponsorowany

dipgmy1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dipgmy1
Więcej tematów