Trwa ładowanie...

Złoto z "World of Warcraft" warte więcej od waluty Wenezueli. Powodem jest kryzys

W sieciowej grze "World of Warcraft" gracze wspólnie wykonują misje, znajdują przedmioty i zbierają złoto. Walutę z wirtualnego świata da się przeliczyć na dolary. Okazuje się, że taki pieniądz jest warty więcej od waluty Wenezueli.

Złoto z "World of Warcraft" warte więcej od waluty Wenezueli. Powodem jest kryzysŹródło: Blizzard
d2751kq
d2751kq

Ciekawym spostrzeżeniem podzielił się pewien Wenezuelczyk na Twitterze. Porównał, ile za 1 dolara zapłacilibyśmy w wenezuelskich boliwarach (po czarnorynkowym kursie) i złocie z "World of Warcraft". Obliczenie jasno pokazało, że wirtualny pieniądz jest warty więcej.

To jednak wpis z połowcy lipca. Jak donosi serwis The Blaze, dziś różnica jeszcze bardziej się pogłębiła. Za dolara zapłacimy 12 197,74 boliwarów (stan na 2 sierpnia). Tymczasem waluta gry pozostaje stabilna, a nawet kupując ją nielegalnie na serwisie aukcyjnym za 10 000 jednostek złota dostalibyśmy 1 21 dolara.

Choć porównanie może wydawać się zabawne, za przyczyną spadku wartości boliwara stoją dramatyczne okoliczności. Od 4 miesięcy trwa tam ostry kryzys. W Caracas, stolicy Wenezueli, miejsca mają starcia ludności z policją i wojskiem. To efekt protestów przeciwko rządom prezydenta Nicolasa Maduro. Do dziś na ulicach zginęło aż 120 osób.

d2751kq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2751kq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj