Youtuber stawia do pionu wydawcę. Poszło o polską grę

Ze zdaniem twórców filmów na YouTubie trzeba się liczyć. I nie chodzi tylko o krytykę z ich strony. Brytyjski twórca wideo zwrócił uwagę na problem z budzącym kontrowersje internetowym sklepem z grami - G2A. Efekt jest zaskakujący.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Youtuber stawia do pionu wydawcę. Poszło o polską grę
(People Can Fly)

John Bain, znany lepiej jako TotalBiscuit, to brytyjski twórca materiałów wideo o grach na kanałach YouTube i Twitch. Ostatnio zrobiło się o nim głośno, bo przez niego duży wydawca zmienił ważną biznesową decyzję. O co chodzi?

Firma Gearbox wydaje odświeżoną wersję "Bullestorm", czyli polską superprodukcję z 2011 r. Na kwietniową premierę wydawca przygotował specjalną wersję we współpracy z również polską firmą - G2A. To obecnie jedna z największych na świecie platform do sprzedaży cyfrowych wersji gier.

John Bain, czyli TotalBiscuit, The Cynical Brit https://www.facebook.com/cynicalbrit
Podziel się

(John Bain, czyli TotalBiscuit, The Cynical Brit)

Jednak wobec G2A od dawna pojawiają się zarzuty dotyczące legalności pochodzenia towaru czy pobierania opłaty za pomoc w sytuacji, gdy kod do pobrania gry okaże się zły. Z dokładnie tych powodów TotalBiscuit postanowił zerwać współpracę z Gearboxem jako wspierającym G2A. Jaka była odpowiedź wydawcy? Zaskakująca.

Gearbox zgłosił się do youtubera i poprosił o wyjaśnienie zarzutów wobec G2A. Treść rozmowy pozostaje nieznana, ale efekt jest taki: wydawca publicznie wziął sobie do serca tę pogawędkę i ogłosił, że żąda renegocjacji współpracy z polskim sklepem. Po braku oczekiwanej reakcji ostatecznie zerwał kooperację. Dziś pojawiła się obszerna odpowiedź G2A.

"Bulletstorm: Full Clip Edition" to odświeżona wersja strzelanki, którą wydało w 2011 roku dowodzone przez Adriana Chmielarza studio People Can Fly. Gearbox m.in. poprawiło w niej grafikę i dodało możliwość przejścia gry jako Duke Nukem z kultowej gry "Duke Nukem 3D". Wielu fanów nie jest jednak zadowolonych z wysokiej ceny i stosunkowo małej liczby nowości.

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.