Xbox Project Scorpio - tak wygląda nowa konsola w wersji dla twórców gier

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia nowej odsłony konsoli Xbox One, nazwanej Project Scorpio. Nie jest to jednak finalny wygląd sprzętu, który trafi do sprzedaży, a model przeznaczony dla twórców gier. A co wiemy o tej "właściwej" konsoli?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Xbox Project Scorpio - tak wygląda nowa konsola w wersji dla twórców gier
(Gamasutra.com)

Czas leci, od premiery konsol obecnej generacji - czyli Xboksa One i PlayStation 4 - minęło już prawie 3,5 roku. Producenci sprzętu przyzwyczaili nas, że po pewnym czasie wydają ulepszoną wersję sprzętu. Sony zdążyło już wypuścić model PlayStation 4 Pro - 10 listopada 2016 roku. Ulepszona wersja konsoli od Microsoftu również miała trafić do sklepów pod koniec zeszłego roku, ale twórcy uznali, że przeniosą premierę o rok. Czemu?

Gamasutra.com
Podziel się

Microsoft uważa, że dodatkowe 12 miesięcy pomoże stworzyć "najbardziej zaawansowaną konsolę w historii". Projecto Scorpio ma wyróżniać się przede wszystkim natywną obsługą rozdzielczości 4K, a także dużym wsparciem dla VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. W środku skrzynki znajdzie się 8-rdzeniowy procesor o sile 2,3 GHZ, czyli zdecydowanie szybszy od 1,75 GHz z pierwotnej wersji Xboxa One oraz karta graficzna o mocy 6 teraflopów. Dzięki temu twórcy gier mają dostać większą swobodę w kreowaniu gier, a my - ładniejszą, stabilniejszą grafikę bez spadku klatek.

Jednocześnie Microsoft zapewnia, że nie rezygnuje ze wsparcia podstawowej wersji konsoli i wszystkie nowe gry, tworzone z myślą o Project Scorpio, ukażą się również na wcześniejszą maszynę. Kiedy premiera? Pod koniec 2017 roku. Jesteśmy bardzo ciekawi, jaki będzie finalny wygląd sprzętu. Ale jednak najważniejsza pozostaje kwestia tego, jakie gry ukażą się równolegle, aby zaprezentować pełną moc "Skorpiona".

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.