Trwa ładowanie...

Xbox Live - nieaktywne konta zostaną skasowane. Microsoft zapowiada czystkę

Microsoft zapowiedział, że wszystkie stare, nieużywane konta Xbox Live zostaną usunięte. Ma to na celu zwolnienie zajętych GamerTagów oraz odblokowanie nieco miejsca na serwerach. Jeżeli nie chcecie stracić starych kont, to ostatnia szansa na ponowne zalogowanie się na nich.

Xbox Live - nieaktywne konta zostaną skasowane. Microsoft zapowiada czystkęŹródło: Materiały prasowe
d3r9m5a
d3r9m5a

Microsoft zapowiedział, że 30 sierpnia rozpocznie zamykanie nieaktywnych kont Xbox Live. Skasowane zostaną wszystkie te, na których Microsoft nie odnotował aktywności przez ostatnie dwa lata. Jeżeli macie stare konto, na którym wam zależy - warto się zalogować na nie jak najszybciej.

Xbox Live - co zrobić, by nie utracić konta?

"Czystki" zapowiedziane przez Microsoft mają na celu zwolnienie nieco miejsca na serwerach, a jednocześnie odblokować GamerTagi dla nowych użytkowników. Od niedawna Microsoft udostępnił także jednorazową, darmową możliwość zmiany taga gracza w usłudze Xbox Live, tak więc również aktywni gracze mogą na tym skorzystać.

Microsoft tym ruchem ma nadzieję również zamknąć konta stworzone przez boty oraz duplikaty, które nie są używane. A co, jeżeli zależy nam na tym, by nasze stare konto pozostało aktywne? Nie musimy się martwić, jeśli konto, na które się logujemy posiada aktywną subskrypcję lub niewykorzystane środki. Tych kont Microsoft nie będzie usuwał.

Zobacz też: 10 najlepszych gier w które zagrasz na Xboksie One

W innym przypadku musimy zalogować się na nieużywane dotąd konto. Co więcej, aby konto pozostało aktywne, należy logować się regularnie - przynajmniej raz na dwa lata. Przypominamy, że usunięte konto Xbox Live nie może zostać przywrócone, a użytkownik utraci dostęp do wszystkich przypisanych do konta gier.

d3r9m5a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r9m5a
Więcej tematów