Trwa ładowanie...
d1q8245

Wpadka Soku z Buraka. Pomylili kolejkę na IEM z wiecem poparcia Trzaskowskiego

Sok z Buraka to satyryczno-polityczny profil na Facebooku. W weekend autorzy zaliczyli małą wpadkę. Wyjaśniamy, o co chodzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpadka Soku z Buraka. Pomylili kolejkę na IEM z wiecem poparcia Trzaskowskiego
(Getty Images)
d1q8245

W niedzielę na facebookowym profilu Soku z Buraka zamieszczono zdjęcie przedstawiające tłum zgromadzony przed katowickim Spodkiem. Najpierw napisano, że to sympatycy Rafała Trzaskowskiego.

Komentujący zauważyli, że zdjęcie tak naprawdę przedstawia kolejkę na e-sportową imprezę Intel Extreme Masters, która odbywa się w Katowicach. Administratorzy niejako przyznali się do błędu i zedytowali wpis, przyznając, że to fotografia przedstawiająca fanów e-sportu. Koniec sprawy? Niekoniecznie.

d1q8245

W ciągu dnia jednak wrzutka zniknęła z profilu Sok z Buraka. Z jednej strony to dobrze, bo Sok z Buraka nie można oskarżyć o - celową bądź nie - manipulację. Z drugiej strony w internecie nic nie ginie i teraz przeciwnicy polityczni mają używanie.

Cóż, jeśli materiały związane z branżą gier mają być wykorzystywane, to lepiej by było, gdyby w takiej formie, jak robi to Telewizja Polska. Od niedawna silnik napędzający wiele produkcji, Unreal Engine, służy do przedstawiania prognozy pogody.

d1q8245

Podziel się opinią

Share

d1q8245

d1q8245
Więcej tematów