Trwa ładowanie...

"World of Warships": Wargaming kontynuuje misję wspierania historii

Niszczyciel Maillé-Brézé został wyprodukowany w 1955 roku i służy jako pływający obiekt muzealny od 1988, a od 1991 został uznany przez rząd Francji jako pomnik. W tym roku wypada 30-lecie jego działalności i wspólnie z firmą Wargaming zostanie uczczone to ważne wydarzenie.

"World of Warships": Wargaming kontynuuje misję wspierania historiiŹródło: Wargaming
d1n2t1b
d1n2t1b

9 i 10 sierpnia wszyscy odwiedzający będą mogli zagrać w "World of Warships" (zagraj za darmo) na przygotowanych stanowiskach w wiosce dedykowanej partnerom. Na miejscu będą dostępni również przedstawiciele firmy, aby odpowiadać na pytania zgromadzonej publiczności. Co ciekawe, ten niszczyciel klasy T 47, Maillé-Brézé wziął udział w kręceniu hollywoodzkiej superprodukcji Dunkierka "grając" role brytyjskich okrętów HMS Vivacious i HMS Vanquisher.

Wargaming aktywnie wspiera edukacyjne inicjatywy na całym świecie przy użyciu swojej trylogii gier opartych o wiernie zrekonstruowane modele historyczne: World of Tanks, World of Warships i World of Warplanes. Jesteśmy świadomi wyzwań jakie stoją przed muzeami, aby utrzymać zainteresowanie publiczności dlatego wspieramy je nowoczesnymi środkami ewyrazu. Może to mieć miejsce przez np. zabawę – grając w gry lub również przygotowując specjalne materiały wideo, jak ten o niszczycielu Maillé-Brézé.

Zobacz też: Zwiedzaliśmy francuski okręt i testowaliśmy nowości w "World of Warships"

World of Warships swą premierę miało w 2015 roku startując z 80 okrętami reprezentujących 5 krajów. Obecnie gra skupia ponad 28 000 000 zarejestrowanych graczy i liczy już ponad 200 wiernie odwzorowanych jednostek z 7 krajów (w tym Polski). Warto zauważyć, że przeniesienie jednego okrętu do gry to czas ok. 4-6 miesięcy czasu pracy (w zależności od skomplikowania modelu). Jak przenosi się jednostki pływające do wirtualnego świata dobrze oddane jest w tym materiale.

d1n2t1b

Warto podkreślić, że Polacy stanowią jedną z największych społeczności w grze. Są również rodzime akcenty w postaci najsłynniejszego polskiego niszczyciela, ORP Błyskawica. Przeniesienie jednostki do gry wzmacnia pamięć historyczną i uczy historii w nowoczesny sposób. Okręt pojawił się w grze przy współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Z tej okazji powstał również materiał wideo o naszej jednostce.

d1n2t1b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n2t1b
Więcej tematów