Trwa ładowanie...
dwa9hkq

Wirtualny dywan od Microsoftu. Firma patentuje wibrującą matę do VR

Microsoft chce opatentować podłogę. Nie dosłownie, chodzi o specjalną matę do grania w wirtualnej rzeczywistości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rysunek złożony przez Microsoft do amerykańskiego biura patentowego obrazujący matę do VR
Rysunek złożony przez Microsoft do amerykańskiego biura patentowego obrazujący matę do VR (United States Patent and Trademark Office)
dwa9hkq

Specjalna mata, którą chce opatentować Microsoft ma być wykorzystywana jako feedback dla gracza (będzie wibrować, prawdopodobnie tylko w miejscach, w których stopy stykają się z jej powierzchnią) oraz jako granica dla pola rozgrywki.

System rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości Steam VR tworzy wirtualną siatkę, która wyznacza teren gry i pokazuje się graczowi jako białe linie w świecie gry. Takie rozwiązanie częściowo chroni przed uderzeniem w meble ale psuje też wrażenie immersji, gdy białe linie ukazują się nagle w świecie gry.

Microsoft chce podejść do kwestii pola zabawy w VR inaczej, właśnie za sprawą wibrującej maty, która będzie jednocześnie wyznaczać strefę grania w wirtualnej rzeczywistości. Zgodnie z wnioskiem patentowym specjalna mata współpracowałaby z zestawem gogli VR, dzięki czemu rozgrywka miałaby być bardziej płynna.

Mata Microsoftu do VR miałaby być łatwa do dopasowania do różnych rozmiarów pomieszczeń. Ma być ona składana z łatwych do połączenia, mniejszych paneli.

dwa9hkq

Podziel się opinią

Share

dwa9hkq

dwa9hkq
Więcej tematów